"Ural" prezidenti Grigoriy Ivanov darvozabon Aleksandr Selixov bilan shartnomani uzaytirish masalasi bo‘yicha savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, Selixov jamoaga kelishi kerak. Ikki tomon orasida barcha masalalar bo‘yicha kelishuv mavjud, biroq darvozabonning Rossiya chempionatidan tashqari boshqa taklifi ham bor.
Agar u bu taklifni qabul qilmasa, "Ural"ga qo‘shiladi. Selixovdan hali bir kun o‘ylab ko‘rishni so‘rashgan.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, 31 yoshli Selixov o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida o‘ynagan "Ural" jamoasida faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda. Uning hisobida sakkizta maydonga chiqish va uchta "quruq o‘yin" bor.
Shu bilan birga, kelasi mavsum "Ural" jamoasi Melbet-Birinchi ligada ishtirok etadi. Bu mavsum jamoa uchun yangi sinov va imkoniyatlar fasli bo‘ladi.
Jamoa muxlislari uchun esa Selixovning o‘yini muhim ahamiyatga ega. U o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.

У Селихова есть другое предложение, кроме RPL
"Урал" президент Григорий Иванов ответил на вопрос о продлении контракта с вратарем Александром Селиховым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Селихов должен прийти в команду. Между сторонами достигнуто соглашение по всем вопросам, однако у вратаря есть и другое предложение, помимо российского чемпионата.
Если он не примет это предложение, то присоединится к "Уралу". У Селихова еще есть день, чтобы подумать.
Ранее стало известно, что 31-летний Селихов, вероятно, продолжит свою карьеру в команде "Урал", за которую играл во второй половине прошлого сезона. На его счету восемь выходов на поле и три "сухих" матча.
При этом в следующем сезоне команда "Урал" будет участвовать в лиге Melbet-Первой. Этот сезон станет для команды новым испытанием и возможностями.
Для болельщиков команды игра Селихова имеет важное значение. Ожидается, что он окажет команде большую помощь своим опытом и мастерством.