Chorshanba kuni hujumchi Olivier Jiru "Lill" klubi futbolchisi sifatida taqdim etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli fransiyalik futbolchi 9-raqamli futbolkaga ega bo‘ldi va aynan shu raqam ostida maydonga tushadi. Oldin "Lill"da 9-raqam ostida Jonatan Devid o‘ynagan.
Bu hujumchi 2024/2025 yilgi mavsum yakunida shartnoma muddati tugagani sababli klubni tark etdi. Devid hozirda Italiya klubi "Yuventus" bilan shartnoma imzolash arafasida turibdi.
Olivier Jiru esa bir yil davomida AQShning MLS ligasida "Los-Anjeles" jamoasi safida o‘ynagach, yana Yevropaga qaytdi. O‘tgan mavsum Fransiya chempionatida "Lill" jamoasi beshinchi o‘rinni egalladi.
Bu natija ular uchun Yevropa Ligasi umumiy bosqichiga yo‘l olish imkonini berdi. Jamoa yangi mavsumda ham yuqori natijalar ko‘rsatishga intiladi.

Оливье Жиру получил номер 9 в команде «Лил»
В среду нападающий Оливье Жиру был представлен как игрок клуба «Лил». Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний французский футболист получил футболку с номером 9 и именно под этим номером выйдет на поле. Ранее под номером 9 в «Лиле» играл Жонатан Давид.
Этот нападающий покинул клуб в связи с истечением срока контракта в конце сезона 2024/2025. Давид сейчас на грани подписания контракта с итальянским клубом «Ювентус».
Оливье Жиру, после того как провел год в MLS в составе команды «Лос-Анджелес», снова вернулся в Европу. В прошлом сезоне команда «Лил» заняла пятое место в чемпионате Франции.
Этот результат дал им возможность выйти в групповой этап Лиги Европы. Команда стремится показать высокие результаты и в новом сезоне.