Talalaev bilan ishlash qiyin, ammo samarali—Ilyin
Grozni «Ahmat» klubining sobiq hujumchisi Vladimir Ilyin murabbiy Andrey Talalaev haqidagi fikrlarini bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular ilgari bir klubda birga ishlagan. Ilyinning aytishicha, Talalaev bilan ishlash oson emas, ammo u adolatli murabbiylardan biri hisoblanadi.
Murabbiy o‘yinchilarga ma’lum bosim o‘tkazadi va shu yo‘l bilan ularni maksimal natija ko‘rsatishga majbur qiladi. Bu yondashuv Ilyinga yoqadi va u shunday uslubini qadrlaydi.
Hozirda Andrey Talalaev Kaliningradning «Baltika» jamoasini boshqaradi. U 2024 yil sentyabr oyida jamoa bosh murabbiyi bo‘lib tayinlangan va qisqa vaqt ichida jamoani Rossiya birinchi divizionida g‘alabaga olib chiqdi.
«Baltika» yaqin raqibi, Moskva «Torpedo» jamoasidan 4 ochko ustunlikka erishdi. Talalaevning murabbiylik uslubi va yondashuvi natijasida jamoa sezilarli muvaffaqiyatga erishdi.
Bu esa uning professional darajadagi ishini ko‘rsatadi va kelajakda yanada katta yutuqlar kutish mumkinligini bildiradi.

Работать с Талалаевым сложно, но эффективно—Ильин
Бывший нападающий грозненского клуба «Ахмат» Владимир Ильин поделился мнением о тренере Андрее Талалаеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее они работали в одном клубе. По словам Ильина, работать с Талалаевым нелегко, но он считается одним из справедливых тренеров.
Тренер оказывает определенное давление на игроков и таким образом заставляет их показывать максимальный результат. Этот подход нравится Ильину, и он ценит такой стиль.
В настоящее время Андрей Талалаев руководит командой «Балтика» из Калининграда. Он был назначен главным тренером команды в сентябре 2024 года и за короткое время вывел команду к победе в первом дивизионе России.
«Балтика» добилась 4 очков преимущества над ближайшим соперником, московским «Торпедо». Благодаря тренерскому стилю и подходу Талалаева команда достигла значительного успеха.
Это свидетельствует о его профессиональной деятельности и говорит о том, что в будущем можно ожидать еще больших достижений.