Spartak Zabolotniyning golini mashg‘ulotda namoyish etdi
Iyul oyining birinchi kunida "Spartak" jamoasi hujumchi Anton Zabolotniyni o‘z safiga qo‘shganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi jamoa bilan birga mashg‘ulotlarni boshladi. Chorshanba kuni "qizil-oq" jamoa Zabolotniyning mashg‘ulotdagi golini namoyish etdi.
Tajribali hujumchi o‘rta masofadan zarba berib, darvozabon Aleksandr Dovbniyning darvozasini ishg‘ol qildi. "Spartak" jamoasi Rossiya Premyer Ligasining keyingi mavsumiga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Birinchi turda Dejan Stankovich boshqaruvidagi jamoa o‘z maydonida Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasi bilan o‘ynaydi. O‘yin sanasi hozircha aniq belgilanmagan.
Eslatib o‘tish kerakki, o‘tgan mavsumda "Spartak" Rossiya chempionatida turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallagan. Jamoa yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun tayyorgarlikni davom ettirmoqda va muxlislarini yaxshi o‘yin bilan quvontirishga harakat qilmoqda.

Спартак Заболотный гол продемонстрировал на тренировке
В первый день июля команда "Спартак" объявила о подписании нападающего Антона Заболотного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист начал тренировки с командой. В среду "красно-белые" продемонстрировали гол Заболотного на тренировке.
Опытный нападающий забил, ударив с средней дистанции, и поразил ворота вратаря Александра Довбика. Команда "Спартак" готовится к следующему сезону Российской Премьер-Лиги.
В первом туре команда под руководством Деяна Станковича сыграет на своем поле с командой "Динамо" из города Махачкала. Дата игры пока не определена.
Стоит отметить, что в прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в турнирной таблице чемпионата России. Команда продолжает подготовку, чтобы добиться высоких результатов в новом сезоне и старается порадовать своих болельщиков хорошей игрой.