Daniyele Rugani “Spartak” bilan muzokaralarni rad etdi
Agent Davide Torchiyaning mijozi, "Yuventus" himoyachisi Daniyele Rugani "Moskvadagi Spartak" klubiga o‘tishi mumkinligi haqidagi ma’lumotlarni rad etgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning aytishicha, "Spartak" klubi tomonidan Rugani bilan bog‘lanilmagan. Bu haqda futbolchining vakili "Match TV"ga bergan intervyusida ta’kidlangan.
Daniyele Rugani 30 yoshda bo‘lib, italyan markaziy himoyachisi hisoblanadi. Uning narxi taxminan 3 million yevroga baholanmoqda.
Rugani 2013 yildan buyon "Yuventus" tarkibida bo‘lsa-da, ko‘p vaqtini ijarada boshqa klublarda o‘tkazgan. So‘nggi jamoasi Niderlandiya chempionati vakili "Ayaks" bo‘lgan.
O‘tgan mavsumda Rugani barcha turnirlarda jami 26 uchrashuvda maydonga tushib, 1 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Shu bilan birga, agent agentligi "Spartak" klubidan hech qanday taklif yoki aloqalar bo‘lmaganini ta’kidladi.
Rugani hozirgi paytda o‘z faoliyatini "Yuventus" va ijarada bo‘lgan klublarda davom ettirmoqda. Kelgusida uning transferi bo‘yicha yangiliklar rasmiy manbalardan e’lon qilinadi.
Hozircha esa, futbolchining Moskva jamoasiga ko‘chishi haqidagi gaplar asossiz ekanligi tasdiqlandi.

Даниеле Ругани отказался от переговоров с "Спартаком"
Агент Давиде Торчияна сообщил, что его клиент, защитник «Ювентуса» Даниеле Ругани, опроверг информацию о возможном переходе в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, клуб «Спартак» не связывался с Ругани. Об этом заявил представитель футболиста в интервью «Матч ТВ».
Даниеле Ругани 30 лет, он является итальянским центральным защитником. Его стоимость оценивается примерно в 3 миллиона евро.
Хотя Ругани с 2013 года является частью «Ювентуса», большую часть времени он провел в аренде в других клубах. Последней командой был представитель чемпионата Нидерландов «Аякс».
В прошлом сезоне Ругани выходил на поле в 26 матчах во всех турнирах и смог забить 1 гол. При этом агент подчеркнул, что от клуба «Спартак» не было никаких предложений или контактов.
В настоящее время Ругани продолжает свою карьеру в «Ювентусе» и в аренде в других клубах. В будущем новости о его трансфере будут опубликованы официальными источниками.
Пока что подтверждено, что слухи о переходе футболиста в московскую команду являются необоснованными.