Messi 20 yil oldin Argentina yoshlariga g‘alaba keltirdi
An'anaga ko‘ra ayni shu kun, ya'ni 2 iyul 2005 yilda, yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatining final o‘yini bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu musobaqaning finali Niderlandiyaning Utrecht shahrida o‘tkazilib, unda Argentina va Nigeriya yoshlar terma jamoalari to‘qnash kelishdi. Final o‘yini qiziqarli va keskin kechdi.
Ushbu o‘yinning bosh qahramoni 18 yoshli Lionel Messi bo‘ldi. Messi ikki marta penaltidan gol ura oldi va Argentina jamoasiga 2:1 hisobida g‘alaba keltirdi.
Bu g‘alaba Argentina yoshlar terma jamoasi uchun muhim yutuq bo‘ldi. Shundan so‘ng, 2005 yilning avgust oyida Lionel Messi katta terma jamoada debyut qildi.
Dastlabki o‘yini omadsiz bo‘lsa-da, u juda esda qolarli bo‘ldi, chunki Messi zaxiradan maydonga tushganidan so‘ng darhol qizil kartochka oldi. Bugungi kunda 38 yoshdagi Messi klub darajasida "Inter Mayami" jamoasida faoliyat yuritmoqda.
Ushbu ma'lumotlar yosh futbolchi hayotidagi muhim burilishlarni ko‘rsatadi va uning sportdagi muvaffaqiyatlari haqida so‘zlaydi. Zamin.uz yangiliklar bo‘limidan ushbu tarixiy voqealar haqida ma'lumotlar keltirildi.

Месси 20 лет назад принес победу молодежной сборной Аргентины
По традиции, в этот день, 2 июля 2005 года, прошел финальный матч молодежного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Финал этого турнира состоялся в городе Утрехт, Нидерланды, где встретились молодежные сборные Аргентины и Нигерии. Финальный матч был интересным и напряженным.
Главным героем этой игры стал 18-летний Лионель Месси. Месси дважды забил с пенальти и принес сборной Аргентины победу со счетом 2:1.
Эта победа стала важным достижением для молодежной сборной Аргентины. После этого, в августе 2005 года, Лионель Месси дебютировал в большой сборной.
Хотя его первый матч был неудачным, он запомнился, так как Месси, выйдя на замену, сразу же получил красную карточку. На сегодняшний день 38-летний Месси продолжает свою карьеру на клубном уровне в команде "Интер Майами".
Эти данные показывают важные поворотные моменты в жизни молодого футболиста и рассказывают о его успехах в спорте. Замин.уз в разделе новостей представил информацию об этих исторических событиях.