Barselona moliyaviy qoidalarni bajardi va yangi o‘yinchilar oladi
Shu tariqa, «Barselona» endi yangi futbolchilarni rasmiy ro‘yxatga olish imkoniga ega bo‘ldi. Ehtimol, 1:1 qoidalariga mos kelishi kataloniya jamoasiga «Atletik»dan hujumchi Niko Uilyamsning o‘tishini tezlashtiradi.
Oldinroq xabar berilganki, futbolchi o‘zining muvaffaqiyatli ro‘yxatga olinishi bo‘yicha «Barselona»dan kafolat olishni istamoqda. Bu esa jamoaning kelgusidagi rejalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Natijada, «Barselona» o‘z futbolchilar tarkibini kuchaytirish va yangi yutuqlarga erishish imkoniyatini qo‘lga kiritmoqda. Klub uchun bu muhim va ijobiy bosqich hisoblanadi.

Барселона выполнила финансовые правила и приобретет новых игроков
По информации испанского издания Sport, каталонский клуб теперь отвечает финансовым правилам в соотношении 1:1. Согласно источникам, президент Ла Лиги Хавьер Тебас уже подтвердил президенту клуба Жоану Лапорте восстановление финансового состояния клуба.
Таким образом, «Барселона» теперь имеет возможность официально зарегистрировать новых футболистов. Возможно, соответствие правилам 1:1 ускорит переход нападающего Нико Уильямса из «Атлетика» в каталонскую команду.
Ранее сообщалось, что футболист хочет получить гарантии от «Барселоны» относительно своей успешной регистрации. Это может положительно сказаться на будущих планах команды.
В результате «Барселона» получает возможность усилить свой состав и добиться новых успехов. Это важный и положительный этап для клуба.