Zabolotni Spartak uchun muhim jangchi bo‘ldi
Sobiq futbolchi Vladimir Granat hujumchi Anton Zabolotnining poytaxtdagi Spartak klubiga o‘tishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, har bir jamoaga katta hujumchi kerak. Zabolotni darhol asosiy tarkib o‘yinchisi deb hisoblash shart emas, lekin u jamoa uchun muhim jangchi bo‘lib xizmat qiladi.
Oldinroq 34 yoshli hujumchining qizil-oq jamoaga o‘tishi haqida rasmiy ma’lumot berilgan edi. Zabolotni Spartak bilan bir yillik shartnoma imzoladi.
O‘tgan mavsumda u Premyer-liga doirasida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, olti gol urdi va beshta golga assistentlik qildi. Ushbu transfer jamoaning hujum liniyasini kuchaytirishga qaratilgan qadam sifatida baholanmoqda.
Shu bilan birga, Zabolotni o‘z tajribasi va o‘yinni yaxshi tashkil eta olishi bilan Spartakning yirik maqsadlariga xizmat qilishi kutilmoqda. Jamoa muxlislari va mutaxassislar uning yangi jamoasidagi faoliyatini diqqat bilan kuzatib borishmoqda.

Заболотный стал важным игроком для Спартака
Бывший футболист Владимир Гранат высказал свое мнение о переходе нападающего Антона Заболотного в столичный клуб Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что каждой команде нужен крупный нападающий. Не обязательно сразу считать Заболотного игроком основного состава, но он будет важным игроком для команды.
Ранее была официально подтверждена информация о переходе 34-летнего нападающего в красно-белую команду. Заболотный подписал контракт с Спартаком на один год.
В прошлом сезоне он выходил на поле в 29 матчах Премьер-лиги, забил шесть голов и сделал пять голевых передач. Этот трансфер рассматривается как шаг, направленный на усиление атакующей линии команды.
При этом ожидается, что Заболотный своим опытом и способностью хорошо организовывать игру будет способствовать достижению крупных целей Спартака. Фанаты команды и специалисты внимательно следят за его выступлениями в новом клубе.