Mostovoy: Chelsi Palmeirasga 2:1 hisobida yutadi
Shanba kuni ertalab, Moskva vaqti bilan, Klub jahon chempionati chorak finalida "Palmeiras" va "Chelsi" jamoalari o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq taniqli futbolchi Aleksandr Mostovoy o‘z fikricha, o‘yinning ikkinchi bo‘limi oxirida hisob qanday bo‘lishini aytdi. Mostovoyning ta’kidlashicha, "Chelsi" darajasi yuqoriroq.
Ularning bunday turnirlarda o‘ynashga odatlanib ulgurganini, shuningdek, o‘tgan mavsum yakunida Marekski jamoasi ham yomon o‘ynamaganini ta’kidlaydi. Shu sababli u "Chelsi" jamoasining 2:1 hisobida g‘alaba qozonishini taxmin qilmoqda.
"Palmeiras" va "Chelsi" o‘rtasidagi o‘yin 5 iyul kuni, Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi. O‘yinning borishini matnli tarzda kuzatib borish imkoniyati LiveResult portali tomonidan taqdim etiladi.
Mazkur o‘yinda g‘alaba qozongan jamoa yarim finalda "Fluminense" va "Al-Hilol" o‘rtasidagi o‘yin g‘olibi bilan bahs olib boradi. Bu o‘yin jahon chempionati doirasida katta ahamiyatga ega bo‘lib, futbol muxlislari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Мостовой: Челси победит Палмейрас со счетом 2:1
В субботу утром по московскому времени в четвертьфинале клубного чемпионата мира сыграют команды "Палмейрас" и "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший известный футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о том, каким будет счет в конце второго тайма. По словам Мостового, уровень "Челси" выше.
Он отмечает, что они привыкли играть на таких турнирах, а также что команда Марекски в конце прошлого сезона тоже не играла плохо. Поэтому он предполагает, что команда "Челси" одержит победу со счетом 2:1.
Игра между "Палмейрас" и "Челси" начнется 5 июля в 04:00 по московскому времени. Возможность текстового онлайн-трансляции матча предоставит портал LiveResult.
Команда, победившая в этом матче, встретится в полуфинале с победителем игры между "Флуминенсе" и "Аль-Хилол". Этот матч имеет большое значение в рамках чемпионата мира и ожидается с большим интересом со стороны футбольных болельщиков.