Madridning "Real" jamoasining qanot hujumchisi Rodrigoning kelajagi hanuz ko‘plab savollarni tug‘dirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Jahon klub chempionatidagi to‘rt o‘yindan faqat ikkitasida maydonga tushdi va boshlang‘ich tarkibda esa faqat bir marta, "Al-Hilal"ga qarshi birinchi o‘yinda qatnashdi. The Athletic nashrining xabar berishicha, Rodrigoning atrofidagilar yangi bosh murabbiy Xabi Alonso qo‘l ostida o‘yinchining ikkinchi darajali rolidan norozi.
24 yoshli futbolchini Londondagi "Arsenal" jamoasi sotib olishga qiziqish bildirmoqda. Tarqalgan mish-mishlarga ko‘ra, "Real" qanot hujumchisini sotishdan kamida 90 million yevro daromad ko‘rmoqchi.
Mashhur Transfermarkt portali ham Rodrigoni taxminan 90 million yevroga baholamoqda. Shu bois, kelasi mavsumda futbolchining transferi haqida ko‘plab muzokaralar va qarorlar bo‘lishi ehtimoli yuqori.
Rodrigoning jamoadagi o‘rni va kelajakdagi faoliyati haqida aniqroq ma’lumotlar yaqin orada ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Родриго опустился на второй план в «Реале»
Будущее нападающего мадридского «Реала» Родриго по-прежнему вызывает множество вопросов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист вышел на поле только в двух из четырех матчей на чемпионате мира среди клубов и лишь один раз сыграл в стартовом составе — в первом матче против «Аль-Хилаля». По информации издания The Athletic, окружение Родриго недовольно его второстепенной ролью под руководством нового главного тренера Хаби Алонсо.
24-летний футболист вызывает интерес у лондонского «Арсенала». По распространенным слухам, «Реал» хочет получить за нападающего не менее 90 миллионов евро.
Популярный портал Transfermarkt также оценивает Родриго примерно в 90 миллионов евро. Поэтому в следующем сезоне высока вероятность множества переговоров и решений по трансферу футболиста.