RB Leyptsig hujumchisi Benyamin Sheshko faqat Londonning Arsenal jamoasi uchun emas, balki boshqa yirik klublar uchun ham qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Madridning Real, Manchester Siti va Manchester Yunayted klublari ham uning harakatlarini diqqat bilan kuzatib bormoqda. CaughtOffside nashrining xabar berishicha, agar Arsenal va RB Leyptsig futbolchining transfer shartlarini kelishib olmasa, yuqoridagi uch klub raqobatga qo‘shilishga tayyor.
Hozirda London klubi 22 yoshli o‘yinchining shartlariga javob berishga tayyor emas. O‘tgan oyda Arsenal va Sheshko o‘rtasida shaxsiy kelishuvga erishilgani haqida xabarlar tarqaldi.
Transfermarkt bahosiga ko‘ra, hujumchining qiymati 70 million yevroni tashkil qiladi. Shuningdek, uning amaldagi shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan.
Sheshko kelajakda katta klublarda faoliyat yuritishi kutilmoqda va uning transferi futbol olamida katta e’tibor bilan kuzatilmoqda. Arsenal, Real, Manchester Siti va Manchester Yunayted kabi jamoalar o‘rtasidagi raqobat uning kelajagini hal qilishda muhim rol o‘ynaydi.

Три клуба готовы забрать Шешко из Арсенала
Нападающий РБ Лейпциг Бенжамин Шешко вызывает интерес не только у лондонского Арсенала, но и у других крупных клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мадридский Реал, Манчестер Сити и Манчестер Юнайтед также внимательно следят за его действиями. По информации издания CaughtOffside, если Арсенал и РБ Лейпциг не договорятся о условиях трансфера игрока, указанные три клуба готовы вступить в борьбу.
В настоящее время лондонский клуб не готов соответствовать требованиям 22-летнего игрока. В прошлом месяце появились сообщения о том, что между Арсеналом и Шешко было достигнуто личное соглашение.
Согласно оценке Transfermarkt, стоимость нападающего составляет 70 миллионов евро. Кроме того, его действующий контракт рассчитан до 2029 года.
Ожидается, что Шешко в будущем будет выступать за крупные клубы, и его трансфер внимательно отслеживается в футбольном мире. Конкуренция между такими командами, как Арсенал, Реал, Манчестер Сити и Манчестер Юнайтед, сыграет важную роль в определении его будущего.