Feyenoord Spartak hujumchisini sotib olmoqchi
Niderlandiyaning “Feyenoord” futbol klubi Moskva “Spartak” jamoasining hujumchisi Manfred Ugaldeni transfer qilishni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda 1908.nl portali xabar berdi. Rotterdamskiy klub Ugaldeni asosiy tarkib uchun muhim o‘yinchi sifatida ko‘rib, Kostarika futbolchisini sotib olish bo‘yicha rasmiy taklifni allaqachon yo‘llagan.
Oldinroq Ugalde “Tvente” jamoasida o‘ynagan paytida Niderlandiyaning Erediviziya ligasida ishtirok etgan. Ugalde so‘nggi mavsumda samarali o‘yinni namoyish qilib, Rossiya chempionatida 29 ta o‘yinda 17 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma berdi.
Shuningdek, kubok musobaqalarida 7 o‘yinda 1 ta gol urib, 1 ta golli uzatma qilgan. Transfermarkt portali 23 yoshli futbolchining bozor qiymatini 15 million yevroga baholamoqda.
Ushbu ko‘rsatkichlar futbolchining raqobatbardoshligini va jamoalarning unga qiziqishini oshirmoqda. “Feyenoord” Ugaldeni o‘z jamoasiga qo‘shib, hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.

Фейеноорд хочет купить нападающего Спартака
Нидерландский футбольный клуб «Фейеноорд» хочет осуществить трансфер нападающего московского «Спартака» Манфреда Угальде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает портал 1908.nl. Роттердамский клуб рассматривает Угальде как важного игрока для основного состава и уже направил официальное предложение о покупке костариканца.
Ранее Угальде играл в команде «Твенте» и участвовал в нидерландской Эредивизи. В последнем сезоне он продемонстрировал эффективную игру, забив 17 голов и сделав 5 голевых передач в 29 матчах чемпионата России.
Также в кубковых соревнованиях он забил 1 гол и сделал 1 голевую передачу в 7 матчах. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость 23-летнего футболиста в 15 миллионов евро.
Эти показатели повышают конкурентоспособность игрока и интерес команд к нему. «Фейеноорд» нацелен усилить свою атакующую линию, добавив Угальде в свою команду.