Sergeyev va Tyukavin birga o‘ynamaydi, zaxira kutilmoqda
Hujumchi Ivan Sergeyev, agar poytaxt klubi «Dinamo»ga o‘tgan taqdirda, boshlang‘ich tarkibda Konstantin Tyukavin bilan birga maydonga tushmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bunday fikrni sobiq yarim himoyachi Vladimir Bystrov bildirgan bo‘lib, u «oq-ko‘k» jamoaning ushbu hujumchini nima sababdan sotib olishga harakat qilayotganini tushuntirgan. Bystrovning aytishicha, murabbiy Karpin tushunganidek, Tyukavin o‘z formasiga kirguncha, uni hujum chizig‘ida kimdir almashtirishi kerak.
Shuning uchun Sergeyev va Tyukavin bir vaqtda o‘ynamaydi. Kimdir zaxirada qoladi va bu sog‘lom raqobat bo‘lib xizmat qiladi.
Bu haqda Bystrov «O, Rodnoy Futbol!» YouTube shousida gapirgan. Avvalroq ma’lum bo‘lganki, Sergeyev «Dinamo» tomonidan «Krylya Sovetov»dan 350 million rublga sotib olinishi rejalashtirilgan.
Ammo bitim yuridik jihatlar tufayli cho‘zilmoqda, chunki «Zenit» klubida futbolchini sotib olish bo‘yicha ustuvor huquq mavjud. Sankt-Peterburgda esa futbolchining kerakligi hali hal qilinmagan.
Ko‘plab ekspertlar fikricha, «Zenit» o‘zining asosiy raqibini kuchsizlantirish maqsadida Sergeyev o‘tishini to‘smoqchi. Bu esa chempionlik uchun kurashda muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.

Сергеев и Тюкавин не играют вместе, ожидается замена
Нападающий Иван Сергеев, если перейдет в столичный клуб «Динамо», не выйдет на поле в стартовом составе вместе с Константином Тюкавиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Такое мнение высказал бывший полузащитник Владимир Быстров, который объяснил, почему «бело-голубые» пытаются приобрести этого нападающего. По словам Быстрова, как понимает тренер Карпин, пока Тюкавин не вернется в форму, кто-то должен заменить его в атакующей линии.
Поэтому Сергеев и Тюкавин не будут играть одновременно. Кто-то останется в запасе, и это будет способствовать здоровой конкуренции.
Об этом Быстров говорил в шоу «О, Родной Футбол!» на YouTube. Ранее стало известно, что Сергеев планируется приобрести «Динамо» у «Крыльев Советов» за 350 миллионов рублей.
Однако сделка затягивается по юридическим причинам, так как у клуба «Зенит» есть приоритетное право на покупку футболиста. В Санкт-Петербурге необходимость в игроке еще не решена.
По мнению многих экспертов, «Зенит» хочет помешать переходу Сергеева, чтобы ослабить своего основного соперника. Это может иметь важное значение в борьбе за чемпионство.