Liverpul va Bavariya Lyukebani sotib olmoqchi
RB Leyptsig jamoasining markaziy himoyachisi Kastello Lyukeba Yevropaning ikki yirik klubi tomonidan qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi uchun asosiy raqobatchilar sifatida Liverpul va Bavariya klublari nomlari tilga olinmoqda. Foot Mercato nashrining xabar berishicha, fransiyalik futbolchining "Qizil buqa"lar bilan tuzilgan shartnomasida 90 million yevro miqdorida bekor qilish summasi ko‘rsatilgan, ammo klub rahbariyati futbolchiga uni kamroq narxda sotishga tayyor ekanligini bildirgan.
Transfermarkt saytida Kastello Lyukebaning bozor qiymati taxminan 40 million yevro sifatida baholanmoqda. Markaziy himoyachining amaldagi shartnomasi 2029 yil yozigacha amal qiladi.
O‘tgan Bundesliganing mavsumida RB Leyptsig jamoasi yettinchi o‘rinni egallab, Yevrokuboklarga yo‘llanmani qo‘lga kirita olmadi. Ushbu holat jamoaning kelajakdagi tarkibini qayta ko‘rib chiqishi zarurligini ko‘rsatmoqda.
Shuningdek, yosh va iste’dodli futbolchining sotilishi yoki qolishi klubning raqobatbardoshligini saqlashda muhim ahamiyatga ega. Hozirda Castello Lyukebaning kelajagi Yevropaning yirik klublari orasidagi muzokaralarga bog‘liq bo‘lib, uning harakatlari ko‘p muxlis va mutaxassislar diqqat markazida turibdi.

Ливерпуль и Бавария хотят купить Люкеба
Центральный защитник команды РБ Лейпциг Кастелло Люкеба вызывает интерес со стороны двух крупных европейских клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В качестве основных конкурентов для 22-летнего футболиста называются клубы Ливерпуль и Бавария. По информации издания Foot Mercato, в контракте французского футболиста с "Красными быками" указана сумма отступных в размере 90 миллионов евро, однако руководство клуба заявило, что готово продать игрока за меньшую сумму.
На сайте Transfermarkt рыночная стоимость Кастелло Люкебы оценивается примерно в 40 миллионов евро. Действующий контракт центрального защитника действует до лета 2029 года.
В прошлом сезоне Бундеслиги команда РБ Лейпциг заняла седьмое место и не смогла квалифицироваться в еврокубки. Эта ситуация показывает необходимость пересмотра состава команды на будущее.
Также продажа или сохранение молодого и талантливого футболиста имеет важное значение для поддержания конкурентоспособности клуба. В настоящее время будущее Кастелло Люкебы зависит от переговоров с крупными европейскими клубами, и его действия находятся в центре внимания многих болельщиков и специалистов.