Aston Villa Uotkins uchun 70 million yevro so‘ramoqda
«Aston Villa» va «Manchester United» hujumchi Olli Uotkinsning transfer shartlari bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda “qizil iblislar” deb ataladigan Manchester jamoasining 29 yoshli futbolchiga qiziqishi kuchaygan va yaqinda klub “Villalar” bilan dastlabki kelishuvlarga erishgan. Jurnalist Devid Makdonnelning xabariga ko‘ra, Birmingem klubi hujumchi uchun taxminan 60 million funt sterling, ya’ni deyarli 70 million yevro so‘ramoqda.
Manchesterdagi jamoa esa yoshligi unchalik katta bo‘lmagan futbolchiga shunday yuqori summani to‘lashga tayyor emas. Olli Uotkins o‘tgan mavsumda «Aston Villa» safida 54 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 14 ta golga uzatma berdi.
Uning amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan. Bu transfer jarayoni jamoalar orasida davom etmoqda va keyingi haftalarda yakuniy qaror qabul qilinishi kutilmoqda.
Futbolchi o‘z faoliyatini qanday davom ettirishi va yangi jamoasiga o‘tishi haqida ko‘plab taxminlar mavjud. Hozircha tomonlar o‘z manfaatlarini himoya qilgan holda muzokaralarni davom ettirmoqda.

Астон Вилла требует 70 миллионов евро за Уоткинса
«Астон Вилла» и «Манчестер Юнайтед» ведут переговоры по трансферу нападающего Оли Уоткинса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время интерес «красных дьяволов» к 29-летнему футболисту из Манчестера возрос, и недавно клуб достиг предварительных соглашений с «Виллой». По информации журналиста Дэвида Макдоннелла, бирмингемский клуб требует за нападающего около 60 миллионов фунтов стерлингов, что составляет почти 70 миллионов евро.
Команда из Манчестера не готова платить такую высокую сумму за игрока, который не так уж молод. Оли Уоткинс провел 54 матча за «Астон Виллу» в прошлом сезоне, забив 17 голов и отдав 14 голевых передач.
Его действующий контракт рассчитан до лета 2028 года. Этот трансферный процесс продолжается между клубами, и ожидается, что окончательное решение будет принято в ближайшие недели.
Существует множество предположений о том, как футболист продолжит свою карьеру и перейдет в новую команду. Пока стороны продолжают переговоры, защищая свои интересы.