Cherchesov Malcom tomonida ekanini aytdi
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov 2025 yilgi klub jahon chempionati chorak finalidagi Saudiya Arabistonining «Al-Hilal» hamda Braziliyaning «Fluminense» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Komment.Shou» efirida o‘zining vatandoshi Malcom uchun muxlislik qilishini aytdi. Murabbiy Malcom rossiyalik ekanligini ta'kidlab, aynan uning g‘alabasi uchun jon kuydirishini ma’lum qildi.
Uchrashuv 4 iyul, juma kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Oldinroq Opta ekspertlari turnirdagi qolgan sakkiz jamoaning g‘oliblik uchun imkoniyatlarini baholaganlar.
Shu baholarga ko‘ra, Londonning «Chelsi» jamoasi asosiy favoriti sifatida ko‘rilmoqda. Ushbu uchrashuv katta qiziqish bilan kutilmoqda, chunki ikkala jamoa ham yuqori darajadagi futbol ko‘rsatadi va turnirning final bosqichiga chiqish uchun harakat qiladi.
Stanislav Cherchesovning fikricha, Malcomning o‘yini jamoaga katta yordam beradi va u bu bahsda faol ishtirok etishini ta’kidladi. Bu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea bo‘lib, ko‘plab muxlislarning e'tibor markazida turadi.

Черчесов сказал, что он на стороне Малкома
Бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов высказал свои мысли о матче между саудовским клубом «Аль-Хилаль» и бразильским «Флуминенсе» в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил в эфире «Коммент.Шоу», что будет болеть за своего соотечественника Малкома. Тренер подчеркнул, что Малком россиянин и именно за его победу он будет переживать.
Матч состоится 4 июля, в пятницу, и начнется в 22:00 по московскому времени. Ранее эксперты Opta оценили шансы оставшихся восьми команд на победу в турнире.
Согласно этим оценкам, лондонский «Челси» рассматривается как основной фаворит. Этот матч ожидается с большим интересом, так как обе команды продемонстрируют футбол высокого уровня и будут стремиться выйти в финальную стадию турнира.
По мнению Станислава Черчесова, игра Малкома окажет команде большую помощь, и он отметил, что тот будет активно участвовать в этом поединке. Эта игра станет важным событием для футбольных болельщиков и будет в центре внимания многих фанатов.