Cherchesov Jersonning o‘yinini tanqid qildi
Rossiya milliy jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Braziliyaning "Flamenqo" klubida o‘ynayotgan yarim himoyachi Jerson haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U St. Peterburgning "Zenit" klubi ushbu futbolchini sotib olishni rejalashtirmoqda.
Cherchesovning aytishicha, Jerson "Bavariya"ga qarshi o‘yinda gol urgan, ammo uning o‘z darajasiga va bozorga narxiga nisbatan gollar soni kam. U ko‘proq gol uzatmalarini amalga oshirgan, lekin bu ham futbolchidan kutilgan natijadan kamroq ekan.
Mutaxassis bu fikrlarni "Komment.Show"ning YouTube kanali efirida bildirgan. Oldinroq OAVda Jersonning transferi uchun St.
Peterburg klubi 25 million yevro to‘lashini xabar qilgandi. Jerson "Flamenqo" safida 28 yoshda bo‘lib, 253 ta o‘yinda qatnashgan.
U shu o‘yinlarda 19 ta gol urgan va 34 ta gol uzatmasini amalga oshirgan. Jersonning "Zenit"ga kelishi klubning yarim himoyadagi kuchini oshirishga xizmat qilishi kutilmoqda.
Murabbiylarning va mutaxassislarning fikricha, futbolchining o‘z o‘yinini yanada yaxshilashi va jamoaga foydasi tegishi mumkin. Ushbu transfer Rossiya chempionatida yangi qiziqarli o‘zgarishlarga olib kelishi mumkinligi aytilmoqda.

Черчесов раскритиковал игру Херсона
Бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов высказался о полузащитнике Жерсоне, который играет в бразильском клубе "Фламенго". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что питерский "Зенит" планирует приобрести этого футболиста.
По словам Черчесова, Жерсон забил гол в матче против "Баварии", однако количество голов по сравнению с его уровнем и ценой на рынке невелико. Он сделал больше голевых передач, но это тоже меньше, чем ожидалось от игрока.
Специалист высказал эти мысли в эфире YouTube-канала "Коммент.Шоу". Ранее в СМИ сообщалось, что питерский клуб заплатит 25 миллионов евро за трансфер Жерсона.
Жерсон в "Фламенго" в возрасте 28 лет принял участие в 253 матчах.
В этих играх он забил 19 голов и сделал 34 голевые передачи. Ожидается, что переход Жерсона в "Зенит" поможет усилить полузащиту клуба.
По мнению тренеров и специалистов, футболист может улучшить свою игру и принести пользу команде. Говорят, что этот трансфер может привести к новым интересным изменениям в российском чемпионате.