Vengriyaning "Ferentsvarosh" jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Milanning "Inter" futbol klubi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning nufuzli klubi Jahon klublar chempionatida ishtirok etib, 1/8 final bosqichida musobaqadan chiqib ketdi. Cherchesovning aytishicha, "Lautaro nimadir aytdi, demak, ichkarida muammo yuzaga kelgan.
Ichkarida muammo bo‘lsa, yangisini qurish kerak. Bunday darajadagi jamoa bir-biridan uzoq bo‘lishi mumkin emas".
U bu fikrini "Komment.Obzor" dasturida bildirib o‘tdi. Eslatib o‘tish kerakki, 1/8 final o‘yinida "Inter" braziliyalik "Fluminense" jamoasiga qarshi maydonga tushdi va 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Murabbiy Kristian Kivu boshqaruvidagi "Fluminense" jamoasi g‘alabaga erishdi. Ushbu mag‘lubiyat "Inter"ning Jahon klublar chempionatidagi yo‘lini to‘xtatdi va klub musobaqadan chiqib ketishga majbur bo‘ldi.
Bu natija jamoa ichida muammolar borligini ko‘rsatmoqda. Shunday vaziyatda yangi tizim va yangi yondashuvlarni shakllantirish zarurati paydo bo‘lmoqda.

Черчесов: В команде Интер есть внутренние проблемы
Бывший главный тренер венгерского клуба "Ференцварош" Станислав Черчесов высказал мнение о футбольном клубе "Интер" из Милана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский престижный клуб принял участие в чемпионате мира клубов и вылетел на стадии 1/8 финала. По словам Черчесова, "Лаутаро что-то сказал, значит, внутри возникла проблема.
Если есть проблема внутри, нужно строить новое. Команда такого уровня не может быть далеко друг от друга".
Он высказал эту мысль в программе "Коммент.Обзор". Напомним, что в игре 1/8 финала "Интер" вышел на поле против бразильского клуба "Флуминенсе" и проиграл со счетом 0:2.
Команда "Флуминенсе" под руководством тренера Кристиана Киву одержала победу. Это поражение остановило путь "Интера" на чемпионате мира клубов, и клуб был вынужден выбыть из турнира.
Этот результат показывает, что в команде есть проблемы. В такой ситуации возникает необходимость формирования новой системы и новых подходов.