Eberechi Eze Arsenalga o‘tishga qaror qildi
Kristal Pelas jamoasining qanot himoyachisi Eberechi Eze o‘zining keyingi faoliyatini qayerda davom ettirishni aniq qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sports News xabariga ko‘ra, 27 yoshli yarim himoyachi Londonning Arsenal klubidan kelgan taklifni qabul qilgan. Eberechi Arsenalga o‘tishga tayyorligini bildirgan, bu jamoa doimiy ravishda UEFA Chempionlar Ligasi musobaqalarida ishtirok etadi.
Arsenal vakillari hozirda Kristal Pelas bilan kelishuv shartlarini muhokama qilmoqda. Ingliz futbolchisining bozor qiymati taxminan 55 million yevroga baholangan.
O‘tgan mavsumda Eze Kristal Pelas safida 43 ta o‘yin o‘tkazib, 14 ta gol urdi va 11 ta golli uzatma amalga oshirdi. Uning jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi.
Bu transfer Eberenchi uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi va Arsenal jamoasi uchun kuchli qo‘shimcha bo‘lishi kutilmoqda. Eze o‘zining tajribasi va mahorati bilan London klubining hujum chizig‘ini yanada mustahkamlashga yordam beradi.

Eberechi Eze решил перейти в Арсенал
Защитник кристал Пэлас Эберечи Эзе определился, где продолжит свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Sky Sports News, 27-летний полузащитник принял предложение лондонского Арсенала. Эберечи заявил о готовности перейти в Арсенал, который постоянно участвует в турнире Лиги чемпионов УЕФА.
Представители Арсенала в настоящее время обсуждают условия соглашения с Кристал Пэлас. Рыночная стоимость английского футболиста оценивается примерно в 55 миллионов евро.
В прошлом сезоне Эзе провел 43 матча за Кристал Пэлас, забив 14 голов и сделав 11 голевых передач. Его контракт с клубом действует до лета 2027 года.
Этот трансфер откроет новые возможности для Эберечи и ожидается, что он станет сильным дополнением для команды Арсенала. Эзе поможет укрепить атакующую линию лондонского клуба своим опытом и мастерством.