Dortmundning "Borussiya" jamoasi klub jahon chempionati chorak final o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular tayyorgarlikni "Inter Mayami" klubining mashg‘ulot bazasida olib bormoqda. "Inter Mayami" safida argentinalik hujumchi Lionel Messi o‘ynaydi.
Eslatib o‘tamiz, turnirning 1/8 final bosqichida nemis jamoasi Meksikadan bo‘lgan "Monterrey" jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Endi chorak finalda Niko Kovach boshchiligidagi jamoa Madridning "Real" jamoasi bilan bahs olib boradi.
Nemis va ispan jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 5 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, "Opta" analitiklari turnirda jamoalarning g‘alaba qozonish imkoniyatlarini baholadi.
Eng katta imkoniyat Londondagi "Chelsey" jamoasiga berilgan. Ushbu jamoa chorak finalda Braziliyaning "Palmeiras" jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Turnirda qaysi jamoa g‘olib chiqishi hali aniq bo‘lmasa-da, raqobat juda kuchli bo‘ladi. Jamoalar o‘z kuchlarini to‘liq ishga solib, eng yaxshi natijaga erishishga harakat qilmoqda.

Боруссия готовится к Реалу на базе Интер Майами
Команда "Боруссия" из Дортмунда готовится к четвертьфинальному матчу клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они проводят подготовку на тренировочной базе клуба "Интер Майами". В составе "Интер Майами" играет аргентинский нападающий Лионель Месси.
Напоминаем, что в 1/8 финала немецкая команда одержала победу над мексиканским клубом "Монтеррей" со счетом 2:1. Теперь в четвертьфинале команда под руководством Нико Ковача встретится с мадридским "Реалом".
Матч между немецкой и испанской командами состоится 5 июля. Также аналитики "Opta" оценили шансы команд на победу в турнире.
Наибольшие шансы отданы лондонскому клубу "Челси". Эта команда встретится в четвертьфинале с бразильским клубом "Палмейрас".
Хотя пока неясно, какая команда станет победителем турнира, конкуренция будет очень сильной. Команды полностью используют свои силы и стараются добиться наилучшего результата.