Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Grigoryan Rossiya terma jamoasi va Samarqandning “Krylya Sovetov” jamoasi hujumchisi Ivan Sergeyev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sergeyev nafaqat markaziy hujumchi sifatida, balki o‘ng qanot hujumchisi va hatto ichki hujumchi sifatida ham o‘ynay olishini ta’kidladi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Sergeyev o‘yin uslubiga ega, aqlli va o‘yinchilar uchun zarur hujumchi hisoblanadi.
Shu sababli uning jamoalarda talab qilinishi tabiiydir, dedi u “Match TV” telekanalida berilgan intervyusida. Oldinroq matbuotda Sergeyevni imzolashga Moskva “Dinamo” jamoasi qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida Sergeyev Samarqand jamoasi uchun 26 ta o‘yin o‘tkazdi. U ushbu o‘yinlarda to‘qqizta gol urib, uchta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Bu ko‘rsatkichlar hujumchining jamoa uchun muhimligini yaqqol ko‘rsatadi. Hozirgi vaqtda uning kelajagi va qaysi klubda o‘ynashi futbol sohasida katta e’tibor qozonmoqda.

Григорьян: Сергеев нужен на каждой позиции как нападающий
Футбольный специалист Александр Григорян высказал мнение о нападающем сборной России и самарской команде «Крылья Советов» Иване Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Сергеев может играть не только как центральный нападающий, но и как правый вингер и даже как внутренний нападающий. По словам специалиста, Сергеев обладает игровым стилем, уменем и является необходимым нападающим для игроков.
Поэтому его востребованность в командах естественна, сказал он в интервью на телеканале «Матч ТВ». Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что московское «Динамо» проявляет интерес к подписанию Сергеева.
В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге Сергеев провел 26 матчей за самарскую команду. Он забил девять голов и сделал три результативные передачи в этих играх.
Эти показатели ярко демонстрируют важность нападающего для команды. В настоящее время его будущее и в каком клубе он будет играть привлекает большое внимание в футбольной среде.