Rossiya terma jamoasi noyabrda Chili bilan o‘ynaydi
Rossiya terma jamoasi noyabr oyida kim bilan do‘stona o‘yin o‘tkazishi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chili futbol federatsiyasi prezidenti Pablo Milad Sport24 ga bergan intervyusida Rossiya futbol federatsiyasi bilan 2023 yil noyabr oyida Chili va Rossiya terma jamoalari o‘rtasida do‘stona o‘yin tashkil etish bo‘yicha kelishuvga erishilganini bildirdi. O‘yinning Moskva shahrida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan, biroq stadion va aniq o‘yin sanasi keyinchalik e’lon qilinadi.
Rossiya terma jamoasi oxirgi marta do‘stona o‘yinini iyun oyida Belarus terma jamoasiga qarshi o‘tkazgan va Valeriy Karpinning jamoasi bu bahsda 4:1 hisobida yirik g‘alabaga erishgan. Navbatdagi xalqaro tanaffus sentyabr oyida bo‘lishi kutilmoqda, ammo Rossiya jamoasining raqiblari hozircha noma’lum.
Futbol muxlislari Rossiya terma jamoasining keyingi o‘yinlarini diqqat bilan kuzatishda davom etmoqda.

Сборная России сыграет с Чили в ноябре
Стало известно, с кем сборная России проведет товарищеский матч в ноябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Президент футбольной федерации Чили Пабло Милад в интервью Sport24 сообщил, что достигнута договоренность о проведении товарищеского матча между сборными Чили и России в ноябре 2023 года. Игра запланирована в Москве, однако стадион и точная дата матча будут объявлены позже.
Сборная России последний раз проводила товарищеский матч в июне против сборной Беларуси, и команда Валерия Карпина одержала крупную победу со счетом 4:1. Ожидается, что следующий международный перерыв состоится в сентябре, однако соперники сборной России пока неизвестны.