Pisariskining agenti adolatli qaror kutmoqda
Sochi jamoasi futbolchisi Vladimir Pisariskining agenti Artyom Babir o‘z mijozi uchun chiqarilgan diskvalifikatsiya qarori adolatli hal qilinishiga umid bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Pisariskiy uchinchi shaxslar orqali ishtirok etgan o‘yinga pul tikgani uchun to‘rt yilga, shundan uch yili shartli tarzda diskvalifikatsiya qilingan edi. Babirning so‘zlariga ko‘ra, hozirda qaror ustida o‘ylashmoqda va barcha holatlarni chuqur tahlil qilib, keyingi harakatlarni rejalashtirishadi.
U Vladimir hech qachon o‘yinga garov tikmaganini ta’kidladi va kichik qadamlar bilan adolatga erishish mumkinligiga ishonch bildirdi. So‘nggi mavsumda Pisariskiy, u huquqlari Samara jamoasi Krylya Sovetovga tegishli bo‘lgan, jami 32 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urgan va 5 ta samarali uzatma bergan.
Agentning fikricha, vaziyatning hal qilinishi futbolchining kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega va ular adolatli qaror kutishmoqda. Futbolchining obro‘sini tiklash va haqiqiy holatni inobatga olish uchun barcha imkoniyatlar ko‘rib chiqilmoqda.

Агент футболиста команды Сочи Владимира Писариского Артем Бабир выразил надежду на справедливое решение по поводу дисквалификации, вынесенной его клиенту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Писариский был дисквалифицирован на четыре года, из которых три года условно, за то, что сделал ставку на игру, в которой участвовал через третьих лиц. По словам Бабира, сейчас они обдумывают решение и планируют дальнейшие действия, тщательно анализируя все обстоятельства.
Он подчеркнул, что Владимир никогда не делал ставки на игру и выразил уверенность, что можно добиться справедливости небольшими шагами. В последнем сезоне Писариский, права на которого принадлежат самарской команде Крылья Советов, провел 32 игры, забил 6 голов и сделал 5 результативных передач.
По мнению агента, разрешение ситуации имеет важное значение для будущего футболиста, и они ожидают справедливого решения. Рассматриваются все возможности для восстановления репутации игрока и учета реального положения дел.