Kopengagen va Sparta o‘yini chaqmoq tufayli to‘xtatildi
Payshanba kuni do‘stlik uchrashuvi doirasida Daniyaning "Kopengagen" jamoasi va Chexiyaning "Sparta" klubi o‘yin o‘tkazdi. O‘yin boshlandi va taxminan 16 daqiqa o‘tgach, hakam o‘yinni to‘xtatib, jamoalarni maydon tashqarisiga olib chiqdi.
"Kopengagen" matbuot xizmati ma’lum qilishicha, o‘yinni to‘xtatishga sabab maydon hududida bo‘lgan chaqmoq va momaqaldiroq bo‘lgan. Xavfsizlik nuqtai nazaridan futbolchilar maydonni tark etishdi.
O‘yinning to‘xtatilishi paytida hisob 0:1 edi, "Sparta" jamoasi 14-daqiqada kiritilgan gol hisobiga oldinda edi. Shuni ta’kidlash kerakki, "Kopengagen" Daniya chempioni sifatida Chempionlar ligasiga yo‘llanma oldi.
Jamoa musobaqani ikkinchi saralash bosqichidan boshlaydi. Yangi mavsumda klublar o‘z kuchini sinab ko‘rishga tayyorlanmoqda va muxlislar o‘yinlarni qiziqish bilan kutmoqda.

Игра между Копенгагеном и Спартой была приостановлена из-за молнии
В четверг в рамках товарищеского матча команда Дании "Копенгаген" и клуб Чехии "Спарта" провели игру. Игра началась, и примерно через 16 минут судья остановил матч и вывел команды с поля.
Пресс-служба "Копенгагена" сообщила, что причиной остановки игры стали молния и гром, которые были на поле. С точки зрения безопасности футболисты покинули поле.
На момент остановки игры счет был 0:1, команда "Спарта" была впереди благодаря голу, забитому на 14-й минуте. Стоит отметить, что "Копенгаген" получил путевку в Лигу чемпионов как чемпион Дании.
Команда начнет соревнование со второго квалификационного раунда. В новом сезоне клубы готовятся испытать свои силы, и болельщики с нетерпением ждут игр.