Roman Vega “Zenit”ga o‘tib, maqsadlarini aytdi
Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi safida yangi futbolchi bo‘lib qo‘shilgan Roman Vega o‘zining Rossiya Premer Ligasi jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shunday dedi: “Xudoga shukur, hujjatlar imzolandi va endi men oldimda turgan vazifalarga to‘liq e’tibor qaratishim mumkin. “Zenit” muxlislari, men bu yerda bo‘lganimdan juda xursandman va umid qilamanki, sizlar bilan ko‘plab sovrinlarni nishonlash imkoniga ega bo‘laman”.
Vega so‘zlari klubning rasmiy sayti tomonidan keltirilgan. Shuningdek, u o‘z o‘tishida vatandoshi Lusiano muhim rol o‘ynaganini ta’kidladi.
Lusiano unga klub va shahar haqida ko‘p qiziqarli ma’lumotlarni aytib bergan. 21 yoshli Vega himoyaning chap qanotida o‘ynaydi.
U oldin Argentinadagi “Argentinos Xunior” klubida faoliyat olib borgan. Joriy yil davomida barcha musobaqalarda jami 15 o‘yinda ishtirok etib, 1 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi.
Futbolchi bilan “Zenit” klubi o‘rtasidagi shartnoma 5 yil muddatga tuzilgan. Transfermarkt portali Vega narxini 5 million yevroga baholamoqda.

Роман Вега, перейдя в "Зенит", озвучил свои цели
Новый футболист Роман Вега, присоединившийся к клубу “Зенит” из Санкт-Петербурга, высказал свое мнение о переходе в команду Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: “Слава Богу, документы подписаны, и теперь я могу полностью сосредоточиться на задачах, стоящих передо мной. Болельщики “Зенита”, я очень рад быть здесь и надеюсь, что у меня будет возможность отпраздновать множество трофеев вместе с вами”.
Слова Веги приведены на официальном сайте клуба. Он также отметил, что его соотечественник Лусиано сыграл важную роль в его переходе.
Лусиано рассказал ему много интересной информации о клубе и городе. 21-летний Вега играет на позиции левого защитника.
Ранее он выступал за клуб “Аргентинос Хуниор” в Аргентине. В текущем году он принял участие в 15 матчах во всех соревнованиях, забил 1 гол и отдал 2 голевые передачи.
Контракт между футболистом и клубом “Зенит” заключен на 5 лет. Портал Transfermarkt оценивает Вегу в 5 миллионов евро.