Yarim himoyachi Vendel hali ham “Zenit” jamoasiga qo‘shilmagan, yangi Rossiya chempionati boshlanishiga esa ikki haftadan oz vaqt qolgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vendelning Rossiyaga qaytishi boshqa jamoaga o‘tishi ehtimoli sabab kechikmoqda. Metaratings ma’lumotlariga ko‘ra, Vendelning vakillari futbolchining transferi uchun faol ravishda imkoniyatlarni qidirmoqda.
Yoz oxirida 28 yoshga to‘ladigan futbolchining yangi klubga o‘tish ehtimoli mavjud. Ma’lum bo‘lishicha, iyun boshida Vendel “Botafogo”ga o‘tishi kutilgan edi, ammo kelishuv amalga oshmadi.
Yarim himoyachining “Zenit” bilan amaldagi shartnomasi hali uch mavsumga mo‘ljallangan bo‘lib, u 2028-yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Transfermarkt sayti futbolchining qiymatini 18 million yevroga baholamoqda.
Vendelning kelajagi bo‘yicha vaziyat hozircha aniqlanmagan, biroq uning transferi jamoa uchun muhim masala bo‘lib qolmoqda. Jamoa va futbolchi o‘rtasida kelishuvga erishish uchun muzokaralar davom etmoqda.

Вендел еще не пришел в "Зенит"
Полузащитник Вендель все еще не присоединился к команде “Зенит”, а до начала нового чемпионата России осталось чуть меньше двух недель. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Возвращение Венделя в Россию задерживается из-за вероятности перехода в другую команду. По данным Metaratings, представители Венделя активно ищут возможности для трансфера футболиста.
Возможен переход 28-летнего футболиста в новый клуб в конце лета. Известно, что в начале июня ожидался переход Венделя в “Ботафого”, однако соглашение не состоялось.
Действующий контракт полузащитника с “Зенитом” рассчитан еще на три сезона и будет действовать до середины 2028 года. Сайт Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 18 миллионов евро.
Ситуация с будущим Венделя пока не определена, однако его трансфер остается важным вопросом для команды. Переговоры продолжаются для достижения соглашения между командой и футболистом.