Derunets Sandro Shvarts va Martsel Lichkani solishtirdi
Rossiyalik mashhur jurnalist Dmitriy Derunets poytaxt klubi “Dinamo”ning sobiq bosh murabbiylari Sandro Shvarts va Martsel Lichka haqida fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ikki murabbiyni o‘zaro solishtirib, jamoani boshqarish uslubi va murabbiylik qobiliyatlari haqida gapirdi. Derunetsning ta’kidlashicha, Sandro Shvarts jamoa ichidagi munosabatlarni tashkil etishda kuchliroq bo‘lgan.
Jamoa a’zolari bilan ish olib borishda uning yondashuvi yaxshi natijalar berdi. Boshqa tomondan, murabbiy sifatida ko‘proq Martsel Lichka ustunlik qilgan.
Umuman olganda, jurnalist global nuqtai nazardan qaraganda, chex murabbiyni afzal ko‘radi. Sandro Shvarts 2020 yildan 2022 yilgacha “Dinamo” jamoasini boshqargan.
Uning rahbarligi ostida klub mamlakat chempionatida bronza medallariga sazovor bo‘lgan va Rossiya Kubogi finaligacha yetib borgan. Martsel Lichka esa 2023 yildan 2025 yilgacha jamoani boshqardi va u ham klubga bronza sovrinini olib keldi.
Shunday qilib, har ikkala murabbiy ham o‘z davrida jamoaga muhim hissa qo‘shgan. Lekin jamoani boshqarish va murabbiylik tajribasi jihatidan ular o‘zaro farq qilgan.

Дерунец Сандро Шварц и Мартсел Личка сравнили
Известный российский журналист Дмитрий Дерунец высказал свои мысли о бывших главных тренерах столичного клуба «Динамо» Сандро Шварце и Марцеле Личке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сравнил двух тренеров, говоря о стиле управления командой и тренерских способностях. По словам Дерунца, Сандро Шварц был сильнее в организации отношений внутри команды.
Его подход к работе с членами команды дал хорошие результаты. С другой стороны, как тренер, больше преуспел Марцел Личка.
В целом, журналист предпочитает чешского тренера с глобальной точки зрения. Сандро Шварц руководил командой «Динамо» с 2020 по 2022 год.
Под его руководством клуб завоевал бронзовые медали в чемпионате страны и дошел до финала Кубка России. Марцел Личка же руководил командой с 2023 по 2025 год и также принес клубу бронзовый трофей.
Таким образом, оба тренера внесли важный вклад в команду в свое время. Однако в плане управления командой и тренерского опыта они различаются.