Madridning Atletiko jamoasi braziliyalik Fortaleza klubi bilan yarim himoyachi Lukas Sashining transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
35 yoshli futbolchi uchun Madrid klubi taxminan 282 ming evro to‘laydi, deb xabar beradi jurnalist Vene Kasagrande. Lukas Sashining Fortaleza bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil 31 dekabrgacha mo‘ljallangan.
Joriy mavsumda u barcha klub musobaqalarida 21 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va shuncha golga uzatma berdi. Hozirgi paytda futbolchi jarohat olgani uchun maydonga chiqa olmayapti, uning qachon sog‘ayib qaytishi haqida hozircha ma’lumot berilmagan.
Bu transfer Atletiko uchun jamoaning yarim himoya chizig‘ini kuchaytirish maqsadida amalga oshirilmoqda. Futbolchining tajribasi va ko‘rsatkichlari jamoaga muhim hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Атлетико купил бразильского полузащитника
Мадридский клуб Атлетико достиг соглашения о трансфере полузащитника Лукаса Саши из бразильского клуба Форталеза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
За 35-летнего футболиста мадридский клуб заплатит около 282 тысяч евро, сообщает журналист Вене Касагранде. Контракт Лукаса Саши с Форталезой действителен до 31 декабря 2025 года.
В текущем сезоне он провел 21 матч во всех клубных соревнованиях, забил один гол и сделал столько же голевых передач. В настоящее время футболист не может выйти на поле из-за травмы, информации о том, когда он вернется в строй, пока нет.
Этот трансфер осуществляется с целью усиления полузащиты команды Атлетико. Ожидается, что опыт и показатели футболиста внесут важный вклад в команду.