Dinamo yangi mavsumda chempionlik uchun kurashadi
Sobiq "Dinamo" hujumchisi Oleg Teryohin poytaxt klubining kelasi mavsumdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, hozirgi tarkibda juda yaxshi futbolchilar yig‘ilgan bo‘lib, ular sovrin yutishni istaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, klub uzoq vaqtdan buyon unvonlarga ega bo‘lmagan, ammo jamoada g‘alaba uchun kurashadigan o‘g‘il bolalar bor.
Valeriy Georgiyevichning ham oltin uchun rejasi mavjudligiga u ishonadi. Teryohin jamoa birinchi o‘ringa intilishini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Rossiya chempionatida "Dinamo" beshinchi o‘rinni egallagan edi. Hozirgi mavsumda jamoaning bosh murabbiyi o‘zgardi — vaqtinchalik boshliq Roland Gusev o‘rniga Rossiya terma jamoasining amaldagi murabbiyi Valeriy Karpin tayinlandi.

Динамо будет бороться за чемпионство в новом сезоне
Бывший нападающий "Динамо" Олег Терехин высказал мнение о возможностях столичного клуба в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, в нынешнем составе собрано много хороших футболистов, которые хотят выигрывать трофеи. По его словам, клуб давно не имел титулов, но в команде есть мальчики, готовые бороться за победу.
Он также верит, что у Валерия Георгиевича есть план на золото. Терехин отметил, что команда стремится к первому месту.
Напомним, что в прошлом сезоне "Динамо" заняло пятое место в чемпионате России. В этом сезоне у команды сменился главный тренер — вместо временного руководителя Роланда Гусева был назначен действующий тренер сборной России Валерий Карпин.