Manchester Yunayted Botafogo darvozaboniga qiziqmoqda
Manchester Yunayted yozgi transfer oynasida yangi darvozabonni qo‘lga kiritishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Andre Ernan ma’lumotiga ko‘ra, "qizil iblislar" Botafogo jamoasida to‘p surayotgan Jon Viktor bilan qiziqmoqda. Manchester Yunayted vakili yaqinda Klub jahon chempionati 1/8 finalida Botafogo va Palmeiras o‘rtasidagi o‘yinda 29 yoshli Viktorni diqqat bilan kuzatgan.
Transfermarkt sayti Jon Viktorning qiymatini 8 million yevroga baholagan. 2023 yilda u Ispaniyaning Valladolid klubida ijarada o‘ynagan.
Hozirda Manchester Yunaytedning asosiy darvozaboni Andre Onana hisoblanadi, lekin u qayta-qayta xatolarga yo‘l qo‘yganligi uchun tanqid ostida qolmoqda. Jamoa rahbarlari va mutaxassislar yangi darvozabonni olib kelish orqali jamoaning darvozani himoyalash sifatini yaxshilashni maqsad qilgan.
Yangi transfer yozda amalga oshirilishi kutilmoqda va bu Manchester Yunaytedning kelgusi mavsumdagi muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Jon Viktorning tajribasi va yoshining o‘rtacha darajada bo‘lishi jamoaga foyda keltirishi mumkin.

Манчестер Юнайтед интересуется вратарем Ботафого
Manchester United может подписать нового вратаря в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Андре Эрнана, "красные дьяволы" заинтересованы в Джоне Викторе, который выступает за команду Ботафого. Представитель Manchester United недавно внимательно наблюдал за 29-летним Виктором на матче 1/8 финала клубного чемпионата мира между Ботафого и Палмейрасом.
Сайт Transfermarkt оценил Джона Виктора в 8 миллионов евро. В 2023 году он играл в аренде в испанском клубе Вальядолид.
В настоящее время основным вратарем Manchester United является Андре Онана, но он подвергается критике за частые ошибки. Руководство команды и специалисты ставят цель улучшить качество защиты ворот, подписав нового вратаря.
Ожидается, что новый трансфер будет осуществлен летом, и это может положительно сказаться на успехе Manchester United в следующем сезоне. Опыт и средний возраст Джона Виктора могут принести пользу команде.