Juma kuni "Atletik" klubi qanot hujumchisi Niko Uilyams bilan yangi, o‘n yillik shartnoma tuzganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda futbolchining "Barselona" klubiga o‘tishi haqida ko‘p gap-so‘zlar bo‘lib, uning transferi amalga oshadi deb o‘ylangan edi. Biroq, ushbu transfer bekor qilindi.
El Chiringuito dasturining jurnalisti Xose Alvaresning ma’lumotiga ko‘ra, "Barselona" Niko Uilyamsning shartnomasini uzaytirgani haqida xabar chiqishi bilan hayratda qoldi. Futbolchining agenti esa yaqinda klubga barcha masalalarni hal qilish uchun bir hafta vaqt kerakligini aytgandi.
"Barselona" vakillari fikricha, 22 yoshli Uilyams bu holatda hurmatsizlik ko‘rsatgan, chunki aynan futbolchining tomoni transfer jarayonini boshlagandi. Klub prezidenti Joan Laporta Niko Uilyamsni sotib olishni istamagan, ammo futbolchining agentining taklifi asosida keyinchalik bu qarorni qo‘llab-quvvatlagan.
Natijada "kuchli ko‘k-qizil" jamoasi aldanib qolgani yoki "aldangan" deb hisoblanmoqda. Uilyamsning yangi shartnomasi klub uchun muhim voqea bo‘ldi, biroq bu holat ikki tomon o‘rtasidagi munosabatlarga salbiy ta’sir ko‘rsatdi.

Нико Уильямс отменил трансфер в «Барселону»
В пятницу клуб «Атлетик» объявил о подписании нового десятилетнего контракта с крылом Нико Уильямсом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время много говорилось о переходе футболиста в клуб «Барселона», и считалось, что его трансфер состоится. Однако этот трансфер был отменен.
По информации журналиста программы El Chiringuito Хосе Альвареса, «Барселона» была удивлена, когда появилась новость о продлении контракта Нико Уильямса. Агент футболиста недавно заявил клубу, что ему нужно неделю для решения всех вопросов.
По мнению представителей «Барселоны», 22-летний Уильямс проявил неуважение, так как именно сторона футболиста инициировала процесс трансфера. Президент клуба Жоан Лапорта не хотел покупать Нико Уильямса, но впоследствии поддержал это решение по предложению агента футболиста.
В результате «сильная сине-красная» команда оказалась обманутой или считается «обманутой». Новый контракт Уильямса стал важным событием для клуба, однако эта ситуация негативно сказалась на отношениях между сторонами.