O‘tgan kunlarda sobiq kataloniyaning "Barselona" klubida o‘ynagan yarim himoyachi Ivan Rakitich faoliyatini yakunlashga qaror qilgani haqida ma’lumot tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Xorvatiyaning "Xayduk" jamoasi bosh murabbiyi Gonsalo Garsiya ma’lum qilgan edi. Biroq, futbolchi o‘zi bugun bunday xabarlarni rad etdi va hali so‘nggi qarorni qabul qilmaganini bildirdi.
Rakitich o‘z bayonotida: "Men hali qaror qabul qilmaganman va rasmiy e’lon ham qilmaganman. Yordam so‘zlari uchun barchaga rahmat, lekin hali ishlashim kerak", deb ta’kidlab o‘tdi.
Eslatib o‘tamiz, hozirda xorvatiyalik sobiq futbolchining yoshi 37 da. U karyerasining katta qismini Ispaniyada o‘tkazgan.
Rakitich o‘z faoliyati davomida ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishgan va xalqaro maydonda ham tanilgan o‘yinchi hisoblanadi. Hozirda u kelajakdagi rejalari haqida o‘ylamoqda va faoliyatini qanday davom ettirish masalasida yakuniy qarorini qabul qiladi.

Иван Ракитич отказался завершать карьеру
В последние дни появилась информация о том, что бывший полузащитник каталонской "Барселоны" Иван Ракитич решил завершить свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил главный тренер хорватской команды "Хайдук" Гонсало Гарсия. Однако сам футболист сегодня опроверг такие сообщения и заявил, что пока не принял окончательного решения.
Ракитич в своем заявлении подчеркнул: "Я еще не принял решение и не делал официального объявления. Спасибо всем за слова поддержки, но мне еще нужно работать", - отметил он.
Напомним, что в настоящее время хорватскому бывшему футболисту 37 лет. Он провел большую часть своей карьеры в Испании.
Ракитич добился множества успехов в своей карьере и считается известным игроком на международной арене. В настоящее время он размышляет о своих будущих планах и примет окончательное решение о том, как продолжить свою карьеру.