Madridning "Real" jamoasi yarim himoyachisi Jud Bellingem o‘zining ukasi Jobning diskvalifikatsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Job Dortmundning "Borussiya" jamoasida o‘ynaydi va u yaqinda bir o‘yinni o‘tkazib yuborishga majbur bo‘ldi. Bu qaror u qizil va sariq kartochkalar soni ko‘paygani sabab bo‘ldi.
O‘yinlar shanba kuni Moskva vaqti bilan soat 23:00 da bo‘lib o‘tadi, lekin aka-uka bir-birlariga qarshi maydonga chiqolmaydi. Judning so‘zlariga ko‘ra, Job yana bir sariq kartochka olganda, o‘yinni o‘tkazib yuborishini bilmagan.
Bu holat oilalari uchun achinarli, chunki ular uchun bu o‘ta muhim voqea bo‘lardi. Ammo Jud futbol shunday o‘yin ekanini, imkoniyatlar hali ko‘p bo‘lishini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, chorak finalda "Borussiya" "Monterrey"ni 2:1 hisobida mag‘lub etgan, "Real" esa "Yuventus" bilan 1:0 hisobida g‘alaba qozongan.

Джуд Беллингем прокомментировал дисквалификацию своего брата
Полузащитник мадридского "Реала" Джуд Беллингем высказался о дисквалификации своего брата Джоба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Джоб играет за дортмундскую "Боруссию" и недавно был вынужден пропустить одну игру. Это решение было принято из-за увеличения количества красных и желтых карточек.
Матчи состоятся в субботу в 23:00 по московскому времени, но братья не смогут выйти на поле против друг друга. По словам Джуда, Джоб не знал, что получит еще одну желтую карточку и пропустит игру.
Эта ситуация печальна для семей, так как для них это было бы крайне важное событие. Однако Джуд подчеркнул, что футбол — это такая игра, и возможностей еще будет много.
Напомним, что в четвертьфинале "Боруссия" победила "Монтеррей" со счетом 2:1, а "Реал" одержал победу над "Ювентусом" со счетом 1:0.