Manchester Yunayted sobiq Everton hujumchisi Dominik Kalvert-Lyuinni taklif qilishga qiziqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ingliz futbolchisi "irislar" jamoasida to‘qqiz yil davomida o‘ynagan. Uning shartnomasi tugagan va hozirda u erkin agent maqomida.
Jurnalist Alan Niksonning xabar berishicha, "qizil shaytonlar" 28 yoshli futbolchini sotib olishga qiziqish bildirmoqda va bitimni amalga oshirish ustida ish olib bormoqda. Dominik Kalvert-Lyuin Everton safida barcha musobaqalarda 273 ta o‘yinda maydonga tushib, 71 ta gol urgan.
2020-2021 yillarda u Angliya terma jamoasiga chaqirilgan bo‘lib, 11 ta o‘yinda qatnashib, 4 ta golga mualliflik qilgan. Hozirda uning yangi jamoa bilan shartnoma imzolashi kutilmoqda.
Manchester Yunayted kabi tarixiy klubning Kalvert-Lyuin bilan kelishuvga erishishi uning faoliyatidagi muhim bosqich bo‘lishi mumkin. Futbolchilar uchun yangi imkoniyatlar, jamoa uchun esa kuchayish manbai sifatida qaralmoqda.

Манчестер Юнайтед пытается купить Доминика Кальверта-Льюина
Manchester United интересуется предложением бывшего нападающего Эвертона Доминика Кальверта-Льюина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист играл в команде "ирисок" в течение девяти лет. Его контракт истек, и сейчас он имеет статус свободного агента.
Журналист Алан Никсон сообщает, что "красные дьяволы" проявляют интерес к 28-летнему футболисту и работают над осуществлением сделки. Доминик Кальверт-Льюин провел 273 матча за Эвертон во всех соревнованиях и забил 71 гол.
В 2020-2021 годах он был вызван в сборную Англии, приняв участие в 11 матчах и забив 4 гола. В настоящее время ожидается, что он подпишет контракт с новой командой.
Достижение соглашения с Кальвертом-Льюином для такого исторического клуба, как Manchester United, может стать важным этапом в его карьере. Это рассматривается как новые возможности для футболистов и источник усиления для команды.