Tolyattinskning Acron klubi hujumchisi Artyom Dzyuba Moskva Spartakining o‘ziga qiziqishi unga hayrat tug‘dirmasligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, Match TV sharhlovchisi Dmitriy Shnyakin hujumchi qizil-oq jamoa tarkibini kuchaytirish uchun nomzodlar ro‘yxatida ekanini ma’lum qilgan edi. Dzyuba bu haqida fikr bildirar ekan, Dmitriy Shnyakinning kimligini bilmasligini va u bunday ma’lumotni qayerdan olganini tushunmasligini aytdi.
U, Spartakning o‘zini nomzod sifatida ko‘rib chiqishiga hayron emasligini ta’kidladi. Shuningdek, Dzyuba Acron bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirgani haqida ma’lumot berildi.
2024/2025 yilgi mavsumda futbolchi Rossiya futboli va milliy terma jamoa tarixidagi eng yaxshi to‘purar bo‘ldi. Shu bilan birga Spartak Himkidan o‘tgan Anton Zabolotniyni sotib oldi.
Bu klub tarkibini yanada kuchaytirish borasida amalga oshirilgan qadamdir. Futbolchilar va jamoalar o‘rtasidagi raqobat kelajakda ham davom etishi kutilmoqda.

Дзюба сказал, что не удивлён интересом Спартака
Нападающий тольяттинского клуба Аcron Артём Дзюба заявил, что интерес московского Спартака к нему не вызывает удивления. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее комментатор Match TV Дмитрий Шнякин сообщил, что нападающий находится в списке кандидатов на усиление состава красно-белых. Дзюба, высказываясь по этому поводу, сказал, что не знает, кто такой Дмитрий Шнякин, и не понимает, откуда у него такая информация.
Он подчеркнул, что не удивлён, что Спартак рассматривает его как кандидата. Также сообщалось, что Дзюба продлил контракт с Acron на ещё один сезон.
В сезоне 2024/2025 футболист стал лучшим бомбардиром в истории российского футбола и национальной сборной. При этом Спартак приобрёл Антона Заболотного, который перешёл из Химок.
Это шаг к дальнейшему усилению состава клуба. Ожидается, что конкуренция между футболистами и командами продолжится и в будущем.