Bavariya direktori Musialaning og‘ir jarohati haqida gapirdi
Myunxen klubining sport direktori Maks Eberl futbolchining holati haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu og‘ir jarohat Jamal va butun jamoa uchun katta zarba bo‘ldi.
Jamalning o‘yinimizdagi o‘rni juda muhim va u jamoamizda markaziy rol o‘ynaydi. Shuningdek, insoniy jihatdan ham bu holat juda achinarli.
Jamal yaqinda oldingi jarohatdan tiklangan edi, endi esa yana uzoq vaqt maydonga tusha olmaydi. Klub uni faol qo‘llab-quvvatlaydi va yonida bo‘ladi.
Biz uning tez orada maydonga qaytishini intiqlik bilan kutmoqdamiz. Shuningdek, shanba kuni Bavariya Klublar Jahon chempionatidan chorak finalda PSJga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lib chiqdi.

Директор Баварии рассказал о тяжелой травме Мусиалы
Нападающий полузащитник Баварии Jamal Musiala получит серьезную травму и надолго выбудет из игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Спортивный директор клуба из Мюнхена Макс Эберл высказался о состоянии футболиста. По его словам, эта тяжелая травма стала большим ударом как для Jamal, так и для всей команды.
Место Jamal в нашей игре очень важно, и он играет центральную роль в нашей команде. Также с человеческой точки зрения эта ситуация очень печальна.
Jamal недавно восстановился от предыдущей травмы, а теперь снова не сможет выйти на поле в течение длительного времени. Клуб активно поддерживает его и будет рядом.
Мы с нетерпением ждем его скорейшего возвращения на поле. Также в субботу Бавария вылетела из четвертьфинала клубного чемпионата мира, проиграв ПСЖ со счетом 0:2.