Kanchelskis Karpinning Dinamodagi faoliyatini baholadi
Rossiya terma jamoasi va "Manchester Yunayted" klubi sobiq yarim himoyachisi Andrey Kanchelskis Valeriy Karpinning "Dinamo" klubidagi kelajakdagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Karpinning ishga qaytishi ko‘plab kutishlarga sabab bo‘lmoqda. Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritgach, u bir necha oylik tanaffusdan so‘ng poytaxt klubi bilan uch yillik shartnoma imzoladi.
Karpinning oldingi jamoasi "Rostov" edi. Kanchelskis ta’kidlashicha, Karpindan natija kutishadi va bu borada ma’lum bosim mavjud.
"Oq-ko‘k" jamoasi bilan sovrin qo‘lga kiritish oson emas. Ular natijani ko‘rib chiqishlarini aytdi.
Shuningdek, Kanchelskis muvaffaqiyatsizlik yuzaga kelsa, Karpinning obro‘si uni qutqarib qolmasligini ham ta’kidladi. Umuman olganda, murabbiyning yangi jamoasida qiyinchiliklar va bosimlar bo‘lishi tabiiy holatdir.

Канчельскис оценил деятельность Карпина в Динамо
Бывший полузащитник сборной России и клуба "Манчестер Юнайтед" Андрей Канчельскис высказал мнение о будущем Валерия Карпина в клубе "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, возвращение Карпина вызывает множество ожиданий. После работы в качестве главного тренера сборной России он подписал трехлетний контракт с столичным клубом после нескольких месяцев перерыва.
Предыдущей командой Карпина был "Ростов". Канчельскис подчеркивает, что от Карпина ожидают результатов, и в этом есть определенное давление.
Достичь успеха с "бело-голубыми" не так просто. Они сказали, что будут смотреть на результаты.
Кроме того, Канчельскис отметил, что в случае неудачи репутация Карпина его не спасет. В целом, наличие трудностей и давления в новой команде тренера — это естественное состояние.