Adiev Krylya Sovetovdan tez natija kutmaslikni so‘radi
Samarskiy "Krylya Sovetov" klubi bosh murabbiyi Magomed Adiev Rossiya Premer Ligasi yangi mavsumining boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Moskvadagi "Spartak" bilan o‘tkazilgan do‘stona o‘yinda hisob 2:2 bo‘lib yakunlandi va bu Adievga ko‘p o‘ylash uchun sabab berdi. U "Matc TV"ga bergan intervyusida dastlabki 5-7 turda ajoyib futbolni kutmaslikni tavsiya qildi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ba’zi paytlarda o‘yinni nazorat qilsa, ba’zida maydon ichida sustlashishi mumkin. Magomed Adiev joriy oyda klub boshqaruviga kelib, oldingi murabbiy Igor Osinkinni almashtirdi.
Ish boshlaganida u futbolchilar yetishmasligi muammosi bilan duch keldi. Shu sababli yangi mavsumda jamoaning harakatlari va natijalari uchun sabr qilish zarur.
Adiev jamoani yaxshilashga va yangi taktika asosida ishlashga tayyorligini ta’kidladi. Umuman olganda, yangi mavsumda "Krylya Sovetov" murabbiyi uchun ko‘plab sinovlar kutmoqda.

Адиев попросил не ждать быстрых результатов от Крыльев Советов
Главный тренер самарского клуба "Крылья Советов" Магомед Адиев высказал свое мнение о начале нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно в товарищеском матче с "Спартаком" в Москве счет завершился 2:2, и это дало Адиеву много поводов для размышлений. В интервью "Матч ТВ" он рекомендовал не ожидать отличного футбола в первых 5-7 турах.
По словам тренера, команда иногда может контролировать игру, а иногда замедляться на поле. Магомед Адиев пришел к управлению клубом в этом месяце, заменив предыдущего тренера Игоря Осинкина.
Приступив к работе, он столкнулся с проблемой нехватки игроков. Поэтому в новом сезоне необходимо проявить терпение к действиям и результатам команды.
Адиев подчеркнул свою готовность улучшать команду и работать на основе новой тактики. В целом, в новом сезоне тренера "Крыльев Советов" ожидает множество испытаний.