Indzagi: Liverpulga qarshi o‘yin eng yaxshi
Filippo Indzagi Italiya Seriya A jamoalarida o‘ynagan, biroq eng ko‘p iliqlik bilan “Milan” klubi safidagi chiqishlarini eslaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu klub tarkibida u ikki marta Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan. Ayniqsa, 2007 yilda “Liverpul”ga qarshi o‘tkazilgan ikkinchi final uchrashuvi unga juda esda qolarli bo‘lgan.
Indzagi o‘sha uchrashuvni o‘z faoliyatidagi eng yaxshi o‘yini deb hisoblaydi. U finalda kiritgan ikki gol butun umr uchun unutilmas xotiralar sifatida qolgan.
Futbolchi Chempionlar Ligasi turniri uning uchun jahon chempionatidan ham muhimroq ekanini ta’kidlaydi, chunki jahon chempionatida u atigi yigirma daqiqa o‘ynagan. Shunday qilib, Indzagi uchun “Milan”dagi muvaffaqiyatlar va ayniqsa Chempionlar Ligasi g‘olibligi futbolchilik faoliyatining eng yorqin lahzalari hisoblanadi.

Индзаги: Игра против Ливерпуля самая лучшая
Филиппо Индзаги играл в итальянских клубах Серии А, но с наибольшей теплотой вспоминает свои выступления в составе клуба «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе этого клуба он дважды становился победителем Лиги чемпионов. Особенно запомнился ему второй финальный матч против «Ливерпуля» в 2007 году.
Индзаги считает тот матч своей лучшей игрой в карьере. Два гола, забитые им в финале, остались незабываемыми воспоминаниями на всю жизнь.
Футболист подчеркивает, что турнир Лиги чемпионов для него важнее, чем чемпионат мира, так как на чемпионате мира он сыграл всего двадцать минут. Таким образом, для Индзаги успехи в «Милане» и особенно победа в Лиге чемпионов являются самыми яркими моментами его карьеры.