Chexiya himoyachisi Martin Vitik Praga shahridagi Sparta jamoasini tark etdi va Italiya chempionatida faoliyatini davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi Bolonya klubiga o‘tdi, bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. Martin Vitik Sparta futbol akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
U Praga jamoasi safida 155 ta o‘yin o‘tkazib, 13 ta gol urdi va 3 ta samarali uzatma berdi. Transfermarkt portali mutaxassislari uning bozor qiymatini 11 million yevroga baholamoqda.
2024/2025 yilgi mavsumda Bolonya jamoasi Italiya chempionatining turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egalladi. Jamoa Serie A musobaqasida 38 ta o‘yinda jami 62 ochko to‘pladi.
Bu o‘yinlar jamoaning yangi tarkibda raqobatbardoshligini ko‘rsatmoqda. Martin Vitikning o'tishi Bolonya jamoasining himoya chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.
Futbolchi o‘zining yangi jamoasida muvaffaqiyatli faoliyat yuritishi uchun barcha imkoniyatlarga ega.

Клуб Болонья купил чешского защитника
Чешский защитник Мартин Витик покинул команду Спарта в Праге и продолжит свою карьеру в итальянском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист перешел в клуб Болонья, об этом сообщила пресс-служба клуба. Мартин Витик является воспитанником футбольной академии Спарта.
Он провел 155 матчей за пражскую команду, забил 13 голов и сделал 3 результативные передачи. Специалисты портала Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 11 миллионов евро.
В сезоне 2024/2025 команда Болонья заняла девятое место в турнирной таблице итальянского чемпионата. Команда набрала в общей сложности 62 очка в 38 матчах Серии А.
Эти игры показывают конкурентоспособность команды в новом составе. Переход Мартина Витика ожидается, что усилит защитную линию команды Болонья.