Niderlandiyaning PSV jamoasida hujumchi yarim himoyachi sifatida o‘ynaydigan 26 yoshli futbolchi Noa Lang Italiya chempionatiga ko‘chib o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur insayder Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, uning yangi jamoasi Napoli bo‘ladi. Tomonlar o‘rtasida muzokaralar muvaffaqiyatli o‘tib, shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishildi.
Napoli klubi Noa Lang uchun PSVga 28 million yevro to‘lashi rejalashtirilgan. Yaqin vaqtlarda futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va A Seriya chempioni bilan ish haqi bo‘yicha shartnoma imzolaydi.
Noa Lang 2023 yil yozidan beri Eindhoven jamoasi safida o‘ynab kelmoqda. Shu vaqt davomida u 63 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urdi va 14 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Uning o‘yin ko‘rsatkichlari jamoa uchun muhim hisoblanadi va Napoli uni o‘z tarkibiga qo‘shib, jamoani kuchaytirishni maqsad qilgan. Langning Italiya chempionatida qanday o‘yin namoyish etishi ko‘p futbol ixlosmandlarini qiziqtirmoqda.

Наполи купил футболиста ПСВ за 28 миллионов
26-летний футболист Ноа Ланг, играющий в Нидерландском клубе ПСВ на позиции нападающего полузащитника, переходит в Итальянскую серию А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного инсайдера Фабрицио Романо, его новой командой станет Наполи. Переговоры между сторонами прошли успешно, и достигнуто соглашение по условиям контракта.
Клуб Наполи планирует выплатить ПСВ 28 миллионов евро за Ноа Ланга. В ближайшее время футболист пройдет медицинское обследование и подпишет контракт с чемпионом Серии А по зарплате.
Ноа Ланг играет за команду Эйндховена с лета 2023 года. За это время он провел 63 матча, забил 19 голов и сделал 14 результативных передач.
Его игровые показатели считаются важными для команды, и Наполи намерен укрепить состав, добавив его. Какой футбол покажет Ланг в Итальянской серии А, интересует многих футбольных болельщиков.