Cherchesov Zabolotni Spartakka o‘tishi haqida fikr bildirdi
Sobiq Vengriyaning "Ferensvarosh" va Moskva "Spartak" jamoalari bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov 34 yoshli markaziy hujumchi Anton Zabolotning "qizil-oq" jamoasiga o'tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, ilgari Zabolotni terma jamoaga chaqirilgani uchun tanqid qilishgan, ammo vaqt o‘tib, u jamoaga foyda keltirishda davom etmoqda. Agar Anton maydonda bo‘lsa, demak, ular to‘g‘ri qaror qabul qilgan.
Bu gaplarni "Sport-Express" nashri keltirgan. Shuningdek, Zabolotning "Spartak" bilan bir yillik shartnoma imzolagani ma’lum qilindi.
O‘tgan mavsumda tajribali hujumchi Podmoskovye "Ximki" jamoasi safida to‘p surgan. U 31 ta o‘yinda maydonga tushib, olti gol urdi va olti golga uzatma berdi.
Bu natijalar uning yuqori malakali futbolchi ekanligini ko‘rsatadi. Jamoaga qo‘shilishi "Spartak" uchun muhim qo‘shimcha hisoblanadi.

Черчесов высказался о переходе Заболотного в Спартак
Бывший главный тренер венгерского "Ференцвароша" и московского "Спартака" Станислав Черчесов высказался о переходе 34-летнего центрального нападающего Антона Заболотного в "красно-белую" команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, ранее Заболотного критиковали за вызов в сборную, но со временем он продолжает приносить пользу команде. Если Антон на поле, значит, они приняли правильное решение.
Эти слова приводит издание "Спорт-Экспресс". Также стало известно, что Заболотный подписал годичный контракт со "Спартаком".
В прошлом сезоне опытный нападающий выступал за подмосковный "Химки". Он вышел на поле в 31 матче, забил шесть голов и отдал шесть голевых передач.
Эти результаты показывают, что он высококвалифицированный футболист. Присоединение к команде является важным дополнением для "Спартака".