Indzagi «Al-Xilol»dan to‘rt legionerni chiqaradi
«Al-Xilol» jamoasining bosh murabbiyi Simone Indzagi jamoadan voz kechishni rejalashtirayotgan to‘rt legionerni aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular orasida sobiq «Zenit» futbolchisi Malkom, shuningdek, Renan Lodi, Kayu Sezar va Aleksandr Mitrovich bor. Bu haqda Aawsat nashri xabar berdi.
Indzagi bunday qarorga jahon klublar chempionati natijalari asosida keldi. Mazkur musobaqada uning jamoasi chorak finalgacha yetib bordi, ammo braziliyalik «Fluminense»ga mag‘lub bo‘ldi.
Avvalroq «Zenit» Malkomni qayta jamoaga olib kelishga urinayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgandi. Buning uchun «Zenit» 22 million yevro to‘lashga tayyor.
Indzagi yozda «Inter»dan ketib, «Al-Xilol» bosh murabbiyi lavozimiga o‘tgan. U «Inter»ni Chempionlar Ligasi finaligacha olib borgan edi.

Из «Ал-Хилол» будут выведены четыре легионера
Главный тренер команды «Аль-Хилол» Симоне Индзаги определил четырех легионеров, которые планируют покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Среди них бывший игрок «Зенита» Малком, а также Ренан Лоди, Каю Сезар и Александр Митрович. Об этом сообщает издание Aawsat.
Индзаги пришел к такому решению на основе результатов чемпионата мира клубов. В этом турнире его команда дошла до четвертьфинала, но потерпела поражение от бразильского «Флуминенсе».
Ранее появлялась информация о том, что «Зенит» пытается вернуть Малкома в команду. Для этого «Зенит» готов заплатить 22 миллиона евро.
Индзаги ушел из «Интера» летом и занял пост главного тренера «Аль-Хилол». Он довел «Интер» до финала Лиги чемпионов.