Karrager: Jota vafoti tushunarsiz va og‘ir fojia
Liverpool jamoasining sobiq himoyachisi Jeymi Karrager Mersisayderlar va Portugaliya terma jamoasi hujumchisi Diogu Jota hayotdan ko‘z yumgani haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karragerning aytishicha, Diogu Jotaning erta vafoti tushunarsiz va juda og‘ir voqea bo‘lib, uni tasvirlash uchun so‘z topish qiyin. U Jotani kuzatish baxtiga muyassar bo‘lgan yoki shaxsiy uchrashuvda tanishgan barcha insonlar kabi, uning o‘limi jamoa uchun katta yo‘qotish ekanini ta’kidladi.
Karrager shuningdek, bunday og‘ir vaziyatda klub haqiqiy oila ekanligini namoyon etganini qayd etdi, garchi muxlislar ba’zida bunday tushunchalarga shubha bilan qarashsa ham. Diogu Jota va uning ukasi Andre Silva 3 iyul kuni Ispaniyada sodir bo‘lgan avtohalokatda hayotdan ko‘z yumdi.
May oyida Jota Angliya Premer Ligasi chempioni bo‘ldi, iyun oyida esa Portugaliya terma jamoasi bilan Millatlar Ligasi g‘olibi bo‘ldi. U voqealardan o‘n kun oldin turmushga chiqdi va uch nafar farzandi bor edi.

Karrager: Смерть Джоты непонятная и тяжелая трагедия
Бывший защитник команды Ливерпуль Джейми Каррагер высказал свои мысли о том, что нападающий мерсисайдцев и сборной Португалии Диогу Жота ушел из жизни. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Каррагера, ранняя смерть Диогу Жоты является непонятным и очень тяжелым событием, для описания которого трудно найти слова. Он отметил, что, как и все, кто имел счастье наблюдать за Жотой или встречаться с ним лично, его смерть является большой утратой для команды.
Каррагер также отметил, что в такой тяжелой ситуации клуб проявил себя как настоящая семья, хотя иногда болельщики могут сомневаться в таких понятиях. Диогу Жота и его брат Андре Силва погибли в автокатастрофе, произошедшей 3 июля в Испании.
В мае Жота стал чемпионом Английской Премьер-лиги, а в июне с национальной сборной Португалии выиграл Лигу наций. За десять дней до событий он женился и у него было трое детей.