Zenit jamoasi yarim himoyachi Dmitriy Vasilyevni Sochi klubiga berishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bilan tuziladigan shartnoma muddati bir yilni tashkil qiladi. Futbolchiga boshqa klublar ham qiziqish bildirmoqda, ammo Sochi bilan kelishuv ustuvor hisoblanadi, deb xabar beradi RB Sport.
2024/2025 yilgi mavsumda Zenit tarbiyalanuvchisi Vasilyev barcha musobaqalarda to‘qqizta o‘yinda maydonga tushib, ikkita gol urdi. Uning transfer qiymati 21 yoshli futbolchi uchun 600 ming yevroga teng.
Yangi mavsumning birinchi turida Zenit 20 iyul kuni o‘z maydonida Rostov jamoasini qabul qiladi. Shu paytda Sochi Moskva Lokomotiviga safarda qarshi turadi.
Ushbu o‘yinlar Rossiya Premyer Ligasi doirasida o‘tkaziladi. Zenit va Sochi jamoalari yangi mavsumda o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilmoqda.
Vasilyevning transferi jamoaning hujum va himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Зенит сдал полузащитника в аренду в Сочи
Команда Зенит готова отдать полузащитника Дмитрия Васильева клубу Сочи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Срок контракта составит один год. На игрока также проявляют интерес другие клубы, однако соглашение с Сочи является приоритетным, сообщает RB Sport.
В сезоне 2024/2025 года воспитанник Зенита Васильев провел девять матчей во всех турнирах и забил два гола. Его трансферная стоимость составляет 600 тысяч евро для 21-летнего футболиста.
В первом туре нового сезона Зенит 20 июля примет на своем поле команду Ростов. В это время Сочи будет противостоять московскому Локомотиву в выездном матче.
Эти игры будут проходить в рамках Российской Премьер-Лиги. Команды Зенит и Сочи стремятся улучшить свои игры в новом сезоне.
Ожидается, что трансфер Васильева сыграет важную роль в укреплении атакующей и защитной линии команды.