Kanchelskis: Ugalde «Spartak»da to‘liq o‘ynamadi
Sobiq «Manchester United» va Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Andrey Kanchelskis Moskva «Spartak»ining hujumchisi Manfred Ugaldening «Feyenoord» jamoasiga qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalari Amsterdamning «Ajax» klubidan bir o‘yinchiga qiziqish mavjudligi haqida xabar bergan edi. Kanchelskis fikricha, «Feyenoord» yaxshi jamoa, biroq «Spartak» darajasida emas.
Ammo ular Yevropa va Chempionlar ligasida ishtirok etadi. Ugalde esa jamoa hech qayerda o‘ynamayotgani sababli to‘liq kuch bilan o‘ynamagan.
Ugalde 2024/2025 yilgi mavsumda 17 ta gol urib, Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purariga aylandi. Uning transfer qiymati 23 yoshli kostarikalik futbolchi uchun 15 million yevroni tashkil etadi.

В Таиланде распространяется эпидемия розового темиратаки
Бывший полузащитник «Манчестер Юнайтед» и сборной России Андрей Канчельскис высказал мнение о интересе нападающего московского «Спартака» Манфреда Угальде к команде «Фейеноорд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее средства массовой информации сообщали о наличии интереса к одному игроку из амстердамского клуба «Аякс». По мнению Канчельскиса, «Фейеноорд» хорошая команда, но не на уровне «Спартака».
Однако они участвуют в Европе и Лиге чемпионов. Угальде же не играл на полную силу, так как команда нигде не играет.
Угальде стал лучшим бомбардиром чемпионата России, забив 17 голов в сезоне 2024/2025. Его трансферная стоимость составляет 15 миллионов евро для 23-летнего костариканского футболиста.
Текущий контракт с «красно-белыми» действует до 30 июня 2028 года. В 2023 году «Спартак» приобрел его у клуба «Твенте» за 13 миллионов евро, несмотря на номинальную стоимость в пять миллионов евро.