Moskva “Lokomotiv” klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov Rossiya Premer-ligasida chempionlik uchun asosiy favorit sifatida Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasini ko‘rsatmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “Zenit” jamoasi so‘nggi olti yil davomida birinchi o‘rinni egallab kelmoqda. Naumov “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida aytishicha, bu natija o‘yinchilarni yanada g‘ayratli bo‘lishga undagan va ular o‘z xatolarini sinchiklab o‘rganishadi.
Mutaxassisning ikkinchi asosiy nomzodi Rossiya chempioni “Krasnodar” jamoasi hisoblanadi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, “Zenit” va “Krasnodar” jamoalari o‘rtasida faqat bitta ochko farqi mavjud edi.
2019 yildan boshlab, Sergey Semak boshchiligida “Zenit” olti marta ketma-ket Rossiya chempioni bo‘ldi. Shunday qilib, jamoa yuqori natijalarga erishishda davom etmoqda va kelgusi mavsumda ham kuchli raqobatni ta’minlaydi.

Наумов: Зенит — основной фаворит чемпионства РПЛ
Бывший президент московского клуба "Локомотив" Николай Наумов называет команду "Зенит" из Санкт-Петербурга основным фаворитом в борьбе за чемпионство в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда "Зенит" занимает первое место на протяжении последних шести лет. Наумов в интервью телеканалу "Матч ТВ" отметил, что этот результат побуждает игроков быть еще более старательными, и они тщательно изучают свои ошибки.
Вторым основным кандидатом специалист считает команду "Краснодар", чемпиона России. По итогам прошлого сезона между командами "Зенит" и "Краснодар" была лишь одна очковая разница.
С 2019 года под руководством Сергея Семака "Зенит" шесть раз подряд становился чемпионом России. Таким образом, команда продолжает добиваться высоких результатов и обеспечит сильную конкуренцию в следующем сезоне.