Parker: Hyulunnani sotish jamoaga qiyinchilik tug‘diradi
Sobiq «Manchester United» himoyachisi Pol Parker hujumchi Rasmus Hyulunnaning jamoani tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rasmusni sotish qiyin bo‘ladi, chunki klub ushbu istiqbolli futbolchiga katta mablag‘ sarflagan, ammo u kutilgan darajada o‘zini ko‘rsata olmadi. Natijada uni arzon narxda sotishga to‘g‘ri kelishi yoki uning kelajakda rivojlanishiga umid qilish qolmoqda, deydi Parker.
Shuningdek, u o‘tgan mavsumda «Manchester United»da «Aston Villa»dan o‘tgan Oli Uotkins kabi kuchli o‘yinchi yo‘qligini ta’kidladi. Uotkins havo to‘pida juda kuchli, hujumni boshqarish qobiliyatiga ega bo‘lib, o‘tgan mavsum «Manchester United»da aynan shunday o‘yinchi yetishmagan.
Hatto ko‘r-ko‘rona o‘yinchi Hyulunnadan ko‘ra yaxshi o‘ynashini aytishdi. O‘tgan mavsumda Hyulunn 52 o‘yinda 10 ta gol urdi va 2 ta samarali uzatma berdi.

Пarker: Продажа Hyulunnani создаст трудности для команды
Бывший защитник «Манчестер Юнайтед» Пол Паркер высказал мнение о том, что нападающий Расмус Хюлунн может покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, продажа Расмуса будет сложной, так как клуб потратил большие средства на этого перспективного футболиста, однако он не смог проявить себя так, как ожидалось. В результате, возможно, придется продать его по низкой цене или надеяться на его развитие в будущем, говорит Паркер.
Он также отметил, что в прошлом сезоне в «Манчестер Юнайтед» не было сильного игрока, подобного Оли Уоткинсу, который перешел из «Астон Виллы». Уоткинс очень силен в игре на втором этаже, обладает способностью управлять атакой, и именно такого игрока не хватало «Манчестер Юнайтед» в прошлом сезоне.
Даже слепой игрок сказали, что играет лучше, чем Хюлунн. В прошлом сезоне Хюлунн забил 10 голов и сделал 2 результативные передачи в 52 матчах.