Chinkvini: Abraham “Zenit”da o‘zini ko‘rsatar edi
Rossiya terma jamoasining sobiq boshqaruvchisi Oreste Chinkvini hujumchi Temmi Abrahamning “Zenit” klubiga o‘tmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, 27 yoshli Abraham juda yaxshi o‘yinchidir. U “Roma” klubiga o‘tganidan so‘ng murakkab vaziyatga tushib qolgan bo‘lsa-da, yoshligi sababli Rossiyada ham o‘zini yaxshi namoyon eta olardi.
Chunki hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining darajasi eng yuqori emas. Chinkvini fikricha, agar Abraham Rossiyaga o‘tganida, u “Zenit” jamoasining eng yaxshi futbolchilaridan biriga aylanishi mumkin edi.
O‘tgan mavsumda hujumchi “Milan” klubida ijarada o‘ynadi. Bu vaqt ichida u 45 ta o‘yinda ishtirok etdi, 10 gol urdi va 7 golga uzatma berdi.
Shunday qilib, Abraham o‘zining o‘yin sifati bilan jamoaga katta foyda keltirishi mumkin edi. Uning Rossiya chempionatida muvaffaqiyat qozonishi uchun imkoniyatlari yetarli edi.

Чинквини: Авраам “Зенит”е показывал себя
Бывший тренер сборной России Оресте Чинквини высказался о том, что нападающий Темми Абрахам не перейдет в клуб “Зенит”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, 27-летний Абрахам — очень хороший игрок. Хотя после перехода в клуб “Рома” он оказался в сложной ситуации, благодаря своей молодости он мог бы хорошо проявить себя и в России.
Поскольку в настоящее время уровень чемпионата России не самый высокий. По мнению Чинквини, если бы Абрахам перешел в Россию, он мог бы стать одним из лучших футболистов команды “Зенит”.
В прошлом сезоне нападающий играл в аренде в клубе “Милан”. За это время он принял участие в 45 матчах, забил 10 голов и сделал 7 голевых передач.
Таким образом, Абрахам мог бы принести команде большую пользу своим качеством игры. У него были достаточные шансы на успех в чемпионате России.