Tashuev Sadulaevga Ispaniya va Bayern mos dedi
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev «Ahmat» jamoasi hujumchisi Lechi Sadulaev uchun qaysi Yevropa chempionati mos kelishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Lechi uchun Ispaniya chempionati eng munosib variant hisoblanadi. La Ligada dribblingga moyil o‘yinchilar, xususan Sadulaev singari futbolchilarni qadrlashadi.
Mutaxassis shuningdek, agar faqat jamoalarga e’tibor qaratilsa, Sadulaev uchun «Bavariya» va «Manchester Siti» klublari ham mos kelishini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda 25 yoshli hujumchi barcha musobaqalarni hisobga olganda 35 ta o‘yinda maydonga tushdi, uchta gol urdi va to‘rtta golli uzatma berdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati uch yarim million yevroga teng. Bu ko‘rsatkich uning jahon futbolidagi o‘rnini va salohiyatini aks ettiradi.

Ташуеву Садулаеву Испания и Байерн подошли
Российский тренер Сергей Ташуев высказал свое мнение о том, какой европейский чемпионат подходит нападающему «Ахмата» Лечи Садулаеву. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для Лечи наиболее подходящим вариантом является чемпионат Испании. В Ла Лиге ценят игроков, склонных к дриблингу, в частности таких футболистов, как Садулаев.
Специалист также отметил, что если обратить внимание только на клубы, то «Бавария» и «Манчестер Сити» также подходят для Садулаева. В прошлом сезоне 25-летний нападающий провел на поле 35 матчей во всех турнирах, забил три гола и сделал четыре голевые передачи.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет три с половиной миллиона евро. Этот показатель отражает его место и потенциал в мировом футболе.
Вероятность того, что Садулаев в будущем будет играть в крупных европейских клубах, высоко оценивается.